Mustvees tuleb taas sügislaat

Eeloleval laupäeval peetakse Mustvees sealse kultuurikeskuse eestvedamisel kolmandat korda sügislaata, kus müüakse rikkalikus valikus Peipsiäärset aedvilja, kohalike ettevõtjate valmistatud suupisteid ja käsitöötooteid.


Mustvee kultuurikeskuse juhataja Laidi Zalekešina sõnul on kauplejad laadale aktiivselt registreerunud ja kaugemad neist tulevad kohale Lätist. “Kauplemispinda jätkub ka varahommikul tulijatele. Laadal on müügil mitmesugused kaubad ja loomulikult on esindatud kohalik kurk ja sibul, kalatooted, mesi, käsitöö, vanavara. Loodame, et igaüks leiab meie laadalt midagi. Samuti on esindatud metsamarjad ja seened. Kultuurikeskuse ees saab uudistada seenenäitust, mille külastajaid kostitakse seenepirukatega,” ütles Zalekešina.

Laada-alal asub Granima Grupi pirukakiosk, kus müüakse kuulsaid maitsvaid Mustvee kondiitritooteid. Mustvees ja kaugemalgi tuntud tordimeister Reili Tooming toob laadale käsitöökommid, makronid ja muffinid.

Kultuuriprogrammi sisustab meeste showtrupp “Nõtked ja karvased”, kes astub publiku ette erinevates huvitavates kostüümides. Laadalistel on võimalus kella 12.00-16.00 osaleda Mustvee päästekomando avatud uste päeval.

Soovijad saavad laadapäeval külastada kaalumuuseumi Mustvee kultuurikeskuses. Väikesed ümberkorraldused on ka liikluses, nimelt on autodele suletud Tähe tänav.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus