Mustvees tuleb jõululaat

Täna Mustvee kultuurikeskuses ja selle ümbruses peetaval traditsioonilisel jõululaadal pakuvad kauplejad peamiselt käsitööd ja suupisteid. Mustvee kunstikooli õpilased müüvad oma loomingut heategevuslikul eesmärgil.

Kunstikooli õpilased müüvad laadal heategevusliku tulu teenimiseks omavalmistatud kalendreid, pühadekaarte ja teisigi jõuluteemalisi esemeid. Laadale on registreerunud kauplejaid nii Peipsi äärest kui ka kaugemalt. “Traditsiooniliselt on kohal Põlvamaa käsitöömeister. Müüakse ka jõulupärgi ning muidki jõulukaunistusi, esimest korda on kohal küünlavalmistajad Võhmast. Pakutakse ka rikkalikus valikus raamatuid,” rääkis Elle Palm Mustvee kultuurikeskusest.

Tema sõnul on laadakaubaks nii Peipsi kala kui ka Muhu leib. “Sarnaselt varasemate kordadega on kauplejaid registreerunud rohkesti.”

Kõlab laadamuusika Johannes Haava esituses ja Mustvee kultuurikeskuse laste tantsuringi liikmed esitavad Päkapikutantse. “Kultuurikeskuse õues on esimest korda ka päkapikumaja, kus poisid ja tüdrukud päkapikkude juhendamisel meisterdada saavad,” märkis Palm.

Jõululaadal saab külastada ka jõulukohvikut Mustvee kultuurikeskuse fuajees, kuhu suupisteid on valmistanud kohalikud perenaised. Nii on maitsvate muffinite ja makroonide autor Reili Tooming ning vahvlid on küpsetanud Eha Laiuste.

“Aasta aastalt on meie laadad järjest müüjate- ja ostjaterohkemaks muutumas. See teeb ainult rõõmu,” lisas kultuurikeskuse juhataja kohusetäitja Laidi Zalekešina.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus