Mustvees toimub teabepäev vaegkuuljatele

 

Reedel, 26. septembril saab Mustvee kultuurikeskuses teoks teabepäev vaegkuuljatele. Jõgevamaa Puuetega Inimeste Koja esimehe Elina Kabaneni sõnul käis ta aprillis Mustvees tervisepäeval ja seal tehti ettepanek, et Mustvees võiks korraldada vaegkuuljate teabepäeva. Mustvees vahetusid aga vahepeal sotsiaaltöötajad ning seetõttu lükkus see teabepäev   edasi septembrisse. Nüüd ühendati vaegkuuljate teabepäev Mustvee sügisese tervisepäevaga.

Elina Kabaneni kinnitusel tuleb teabepäevale kohale Tartu kõrvakliiniku kuulmise ja kõnestamise osakonna vanemõde Tiia Johannes, kes räägib kuuldeaparaatidest ja nende hooldamisest. Samuti tuleb Mustveesse kohale Eesti Tinnituse ja MeniereŽi Ühingu esimees Heinar Kudevita, kes räägib tinnitusest ehk kõrvakohinast. Sõna saab ka Ene Oga samast organisatsioonist,  kes räägib MeniereŽi haigusest.

Jõgeval ja Põltsamaal on vaegkuuljate teabepäevad suhteliselt hästi käima läinud ja Põltsamaal on see juba kolmel korral teoks saanud. Põltsamaal koordineerib vaegkuuljate kokkusaamisi Mare Torn, kes kuulub ka Jõgeva vaegkuuljate ühingu juhatusse.

Ka Jõgeval on oktoobris või novembris plaanis veel üks selline teabepäev korraldada.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus