Mustvees tähistati rahvusvahelist eakate päeva

Jõgevamaal on seeniorieas naistest ja meestest  alati lugu peetud ning eile peeti rahvusvahelisele eakate päevale pühendatud pidulik sündmus Mustvee kultuurikeskuses.  Kokkusaamisel kuuldi nõuandeid igapäevaelus toimetulekuks ja saadi osa mitmekülgsest kultuuriprogrammist.

Mustveesse kogunes vanemaealisi inimesi erinevatest Jõgevamaa paikadest. Sündmuse sissejuhatuseks mängis  kultuurikeskuse fuajees Esku kapell ja mitmed päevakangelased hakkasid mõnusa muusika saatel tantsima.  “See on tõesti rõõmus vaatepilt. Igasugune liikumine aitab eakatel  hoida meeleolu optimistlikuma ja tervise tugevamana,” ütles Eesti Pensionäride Ühenduste Liidu aseesimees Aare Kitsing, kes esines koosolijatele ka ettekandega, kus rääkis igapäevaelus toimetulekust.

Teemaks avanev energiaturg

Sõbrannad Päivi Ariko ja Reet Sirel Jõgevalt tunnistasid, et tulid Mustveesse eelkõige sel eesmärgi, et saada teada peatsetest muudatustest elektrienergia turul. “Praegu peab väga ökonoomselt majandama, mistõttu on tarvis põhjalikult kaaluda, millise firmaga järgmisel aastal korterisse elektrivoolu saamiseks leping sõlmida,” ütlesid nad.

Energiaturu avanemisest pidas ettekande Eesti Energia esindaja Andres Koemets.

“Inimesed on harjunud ostma sama kaupa erinevate hindadega, vastavalt pakkumisele.  Varsti avaneb võimalus valida firma, kellelt osta elektrienergiat. Selleks tuleb sõlmida leping, milles  on hind fikseeritud pikemaks ajaks,” rääkis Koemets, kelle sõnul  on elektrihinna erinevus tingitud ka riikidevahelistest ühendustest. 

Rõõmsad kohtumised           

“Sain energiahindade teemalisest loengust üht-teist teada. Mõtlemisainet on palju ning pean veel kaaluma, milliselt ettevõttelt tulevikus elektrit ostma hakkan,” lausus Meeri Marušenko Torma vallast. Samast vallast olid kohale tulnud ka Võtikvere külas elavad sugulased Helgi Roosipuu ja Malle Roosipuu. “Jõgevamaa eakate päeva kokkusaamised on meeleolukad sündmused. Siin saab kokku paljude sõprade ja tuttavatega, rääkida igapäevaelust, lastest ja lastelastest,” rääkisid naised.  

“Külastasime ka Mustvee kultuurikeskuses avatud Europe Direct Jõgevamaa Teabekeskuse infonurka  ning saime selle töötajalt Vahur Kukelt kingituseks meene, kus kirjas ka  telefoninumbrid helistamiseks kriisiolukordades,” ütlesid Helgi ja Malle.

Jõgevamaa pensionäride ühenduse esimees Heino Ilves soovis kokkutulnutele tugevat tervist ja palju rõõmu igaks päevaks. Jõgeva maavanemale Viktor Svjatõševile andis päevakohaseks sõnavõtuks inspiratsiooni korv punaste õuntega Mustvee kultuurikeskuse laval. Ta võrdles ka väärikas eas inimesi kaunite küpsenud õuntega. Svjatõšev rääkis, et tal on viis lapselast ja kui nad nädalavahetuseks külla tulevad, rõkkab  maja rõõmust.  “Kui nad pühapäeval lahkuvad, oleme lausa kurvad,” tunnistas ta.

Mustvee linnapea Pavel  Kostromin kinnitas, et tunneb heameelt, et Jõgevamaa eakate tippsündmus otsustati Peipsi pealinnas korraldada. 

Tänavune aasta on kuulutatud aktiivselt vananemise ja põlvkondade vahelise sidususe aastaks.  Kevadel peeti sel teemal konverents Jõgeva kultuurikeskuses. Mustvees toimunud eakate kogunemist võib pidada selle sündmuse väärikaks jätkuürituseks. “Väga hea, et mitmed omavalitsused organiseerisid omakandi eakatele Mustveesse tasuta bussisõidu,” ütlesid Jõgeva maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja Monika Aasa ja asejuhataja Aime Meltsas

“Mul on hea meel, et kümned eakad külastasid ka Mustvee linnaraamatukogu ja laenasid raamatuid. Eriti soe tunne oli kohtuda elupõlise Palamuse raamatukogu töötaja, alati noorusliku Mare Nahaga,” ütles linnaraamatukogu juhataja Laidi Zalekešina.

Maavanema tänukirja pälvisid

*Valentina Koppel, Põltsamaa linna pensionäride ühenduse “Kuldne iga” juhatuse liige

*Osvald Härma, Vaiatu Pensionäride Ühenduse esimees ja Jõgevamaa Pensionäride Ühenduse juhatuse liige

*Evi Ets, Jõgevamaa Pensionäride Ühenduse juhatuse liige

*Maret Kotkas, Jõgevamaa Pensionäride Ühenduse liige

*Kalju Vaher, Saduküla Pensionäride Ühenduse esimees

*Õie Kurg, Palamuse Pensionäride Ühenduse esimees

*Linda Kivi, Adavere Pensionäride Ühenduse esimees ja Jõgevamaa Pensionäride Ühenduse revisjonikomisjoni esimees

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus