Mustvees taastati rannamajake ja pandi kasvama hõbepaju

Indrek Kalda ja tema poja promendaadikontserdil kogutud annetuste eest taastati Mustvees, Peipsi rannal katki läinud rannamajake.


Mustvee kultuurikeskuse juhataja kohusetäitja Laidi Zalekešina sõnul kujunes Indrek Kalda kontsert väga meeleolukaks ja sobis sumedasse suveõhtusse imehästi. “Lisaväärtuse andis kontserdile annetuste kogumine taastatava rannamaja eest tasumiseks. Annetusi kogunes täpselt taastamistööde eest tasumiseks. Oleme väga tänulikud kõikidele annetajatele.”

Zalekešina märkis, et kontserdil oli väljas annetuskast, kuhu igaüks, kes soovis, sai annetada. “Rõõmsa üllatusena tuli, kui saime teada, et koos kultuurikeskusega kogusid majakese taastamiseks raha ka sadamakohviku töötajad. Selle aktsiooniga kogesime, et inimesed hindavad väga neid kauneid rannamajakesi ja võimalust Peipsi kaldal, meie ilusal rannapromenaadil koos perega puhkust veeta ja mõnusasti istuda.

Rannamaja taastamiseks kulus natuke vähem kui nädal, töö tegid Taavi ja Tanel Pirk. Nemad ilusad majakesed ka ehitasid. Need kuus kaunist majakest on saanud väga positiivset vastukaja,“ rääkis ta.

Rannamajakesse mahub korraga istuma kuus inimest.

“Väga meeldiv, et meie linnas on noori, kellele polnud ükskõik rannapromenaadil kasvanud ja tormis murdunud hõbepaju saatus. Nimelt ostis Mustvee linna päeval seltskond noori kahemeetrise hõbepaju ja istutas samasse kohta, kus vana paju kasvas. See tegi südame väga soojaks ja näitab meie linna noorte hoolivust,“ rääkis Laidi Zalekešina.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus