Mustvees peeti puuetega inimeste päeva

Möödunud neljapäeval Mustvees peetud Jõgevamaa puuetega inimeste perepäeval oli osalejatel võimalik avardada silmaringi tervise teemal ning saada juurde teadmisi ja oskusi võimlemises ja käsitööos.


Perepäevale tuldi mitmelt poolt üle maakonna. Jõgeva linnast ja Jõgeva-Mustvee maantee äärsetest asulatest oli võimalik kohale sõita korraldajate tellitud bussiga. “Meie perepäev saab igal aastal teoks maakonna erinevas omavalitsuses, Mustvees pole seda ammu peetud. Seda meeldivam ja huvitavam on aga külalislahkesse ja viimasel ajal kiiresti arenenud paika tulla,” ütles Jõgevamaa Puuetega Inimeste Koja tegevjuht Helika Sõber, kes andis osalejaile edasi ka tervitused maavanem Viktor Svjatõševilt. 

Mustvee linnapea Max Kaur rääkis kokkutulnuile linna tegemistest. 

Lisandus teadmisi vitamiinidest

Mustvee proviisor Kristi Väits rääkis oma ettekandes vitamiinidest ja toidulisanditest. Pidades silmas Eestimaa päikesenappust, soovitas ta kindlasti kasutada D-vitamiini. Apteeker jagas ka välja topsikesed “Hea tuju joogiga”, mille koostis jäi esialgu saladuseks.

“Tegelikult oli vette pandud lahustuv C-vitamiini tablett,” tunnistas apteeker hilisemas usutluses. “Esitati palju küsimusi. Tunti huvi, kuidas ravimid, vitamiinid ja toidulisandid omavahel kokku sobivad. Põhjalikumalt sooviti teada ka mälu parandava hõlmikpuuekstrakti sisaldava preparaadi kohta,” lausus proviisor. 

“Apteegis saadaolevatest tervisetugevdajatest oli huvitav ja kasulik teada saada. Paljugi kasulikke aineid leidub aga ka looduses,” lausus pensionär Elfriede Oja Jõgevalt. “Olen osalenud mitmetel puuetega inimeste perepäevadel, kus alati kuuleb nii tuntud tarkusi kui ka midagi uut,” märkis Ants Alliksoo Palamuselt.

“Oleme perepäevadel osalemist väga oluliseks pidanud. Seekordsele kokkusaamisele võtsime kaasa ka Jõgevamaa diabeedilehe ja muudki nõuandvat kirjandust. Diabeetikutele jagasime aga glükomeetreid veresuhkru koduseks mõõtmiseks,”rääkis Jõgevamaa Diabeetikute Seltsi eestvedaja Aavo Aru.

“Torma vallast tuli puuetega inimeste perepäevale palju inimesi. Mõned neist saabusid bussiga, kuid tuttavaid ja sõpru võeti ka autode peale,” ütles Torma vallavolikogu sotsiaal- ja tervishoiukomisjoni esimees Luule Väin. Tema sõnul on puuetega inimestele väga oluline suhtlemine ja Torma vallas on selleks võimalus ka päevakeskuses. 

Võimlemistundi võeti tõsiselt

Võimlemistundi läbi viinud Mustvee kultuurikeskuse võimlemisklubi juhendaja Julia Põld õpetas ravivõimlemist ja ka rahulikumat sportvõimlemist, mis sobib inimestele, kes enam väga aktiivselt sporti teha ei saa.

“Puuetega inimeste ees olin võimlemistreeerina esimest korda. Rõõm oli jälgida, et kaasa tehti hoolikat ja püüdlikult. Mõned lubasid harjutusi proovida ka kodus. Küsiti, kas ma olen nõus ühte või teise paika minema võimlemistundi läbi viima,” rääkis juhendaja. Tema sõnul leidub rohkesti vajalikku teavet võimlemisest ka internetis.  

Kultuuriprogrammi sisustasid Mustvee kultuurikeskuse naisansambel Rodnik ja tunnustatud võistlustantsijate paar Aleksei Kartašov ja Dani-Nicole Kuusk. Külastati eelmisel aastal valminud Mustvee sadamahoonet, Betaania koguduse palvelat, kus tutvustati maja saamise lugu, jalutati äsjavalminud rannapromenaadil ning tutvuti Mustvee kultuurikeskuses kaalumuuseumiga.

Perepäeva juhtis Mustvee kultuurikeskuse juhataja kohusetäitja Laidi Zalekešina, kes viis läbi ka Mustvee-teemalise mälumängu. Nutikamatele olid auhinnaks raamatud Mustveest.

Perepäev sai teoks kohaliku omaalgatuse programmi rahastamisel.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus