“Kuumus küpsetab endal ajusid ja teeb ostjad ka loiuks,” kurtis üks traditsioonilist rõivakaupa pakkunud laadamüüja. Kena ja selajuures taskukohast käsitööd pakkunud Muri talu lapikoja perenaine seevastu ütles, et jääb päevaga rahule. Tartu Antoniuse Gildi käsitöömeistrid väitsid aga, et tulid eelkõige end näitama ja siitkandi rahvale teadvustama, et nad olemas on.
Mustvee endine linnapea Andres Rebanegi oli laadal eelkõige kaupmehena: koos abikaasa Hiljaga peavad nad raamatupoeketti. Küsimusele, kas linnapäeval on meeldivam olla linnapea või kaupmehena, vastas aga hoopis juures olnud linnavolikogu esimees.
“No kaupmehel on ikka parem, tema teenib laadal raha, linnaisa peab aga laada korraldamiseks hoopis raha välja andma,” ütles Andres Kivimurd muiates.
Aga otstarbetuks kulutuseks ta linnapäeva ja laada peale kulutatud raha siiski ei pidanud.
“Selliseid suurüritusi peab olema: need aitavad linna paremini tutvustada,” ütles Kivimurd.
Peale kaubaostu võimaluse ja mitmesuguste atraktsioonide võis igaüks osa saada vabaõhulaval ja järveäärses pargis toiminud kultuuriprogrammist: esinesid kohalikud taidlejad, aga ka ansamblid Seelikukütid, Aljans, Lumen ja GEM. Loeti luulet ning austati konkursi Kaunim Koduaed 2004 võitjaid ja parimaid gümnaasiumilõpetajaid. Eriti hea meel oli paljudel linlastel selle üle, et linnapea Gennadi Kulkovil oli oma vastuvõtule kutsuda tervelt 21 möödunud aastal sündinud väikest linnakodanikku ? koos vanematega mõistagi. Nii palju lapsi pole Mustvees enam tükil ajal sündinud.
Toredaks vahepalaks oli linnapäeval kübarate moeshow. Kübarate kujundajateks-autoriteks olid kohaliku naisteklubi liikmed, demonstreerijateks tantsustuudio neiud, kellele tuli appi ka üks noormees. Oli ilusaid, aga ka humoorikaid kübaraid, nagu nõgestest kübar ämmale külla minekuks, kalavõrgu ja -rootsuga kübar “Hüvasti, Peipsi rääbis!” ja köögiviljadega kaunistatud kübar, mis pühendatud Mustveele kui köögiviljakasvatajate linnale.
Linnapäev lõpetati öödisko ja ilutulestikuga.
RIINA MÄGI