Mustvees peetakse ühinevate valdade laulu- ja tantsupidu ning sügislaata

Laupäeval 23. septembril peetakse Mustvees esimest korda tulevase Mustvee valla laulu- ja tantsupidu. Samal ajal saab teoks sügislaat Peipsi Kolla.

Mustvee kultuurikeskuse rahvakultuurispetsialisti Diana Siiraku sõnul osalevad laulu- ja tantsupeol kollektiivid üheks omavalitsuseks liituvast Mustvee linnast, Kasepää, Saare, Lohusuu ja Avinurme vallast. Peost võtab osa 17 kollektiivi ligi 220 esinejaga. Publiku ette astuvad naiskoorid ja ansamblid, meeskoor, erinevad rahvatantsurühmad. Kell 13.45 algab rongkäik Mustvee linnavalitsuse eest kultuurikeskuse juures asuva laululavani. Laulmise ja tantsimisega alustakse kell kaks.

Arvestades Peipsimaa omapära sisustavad pidu nii eesti kui ka vene kogukonna kultuuritegijad. Vene kultuuritegijatel on ka oma esinemisblokk ja külalisesinejaks on koor Slavjanotška Sindist.

Idee loodava valla ühispeo korraldamiseks pakkusid juba kevadel välja Ene Uuna ja Rita Kivisaar Saare vallast. Mustvee kultuurirahvale see väga meeldis. Sügislaada ning laulu- ja tantsupeo ajaks on Mustvee kesklinnas liiklus suletud. Seni on Mustvee sügislaatadele pääsenud tasuta. Tänavu tuleb selleks aga loovutada üks euro, sest tegemist on suurejoonelisema ettevõtmisega, kus põimuvad kultuurisündmus ja müümis- ning ostmismelu.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus