Mustvees peetakse sügislaata

Laupäeval, 3. oktoobril peetakse Mustvee kesklinnas ja kultuurikeskuse pargis sügislaata, kus kaubavalikus on Peipsimaa saadused.

Mustvee kultuurikeskuse juhataja kohusetäitja Laidi Zalekešina sõnul on laadal esindatud Peipsi kandis kasvatatud sibul ja küüslauk, tomat, kurk, mesi ja muidugi kala.

“Samuti pakutakse sinki ja vorsti ning loodetavasti tulevad kohale ka leivamüüjad. On palju käsitööd ja müüakse ka  valmisriideid.

Taimehuvilistele pakuvad kindlasti huvi Päidre puukool ja Riina puukool, samuti teised taimemüüjad. Päidre puukoolil on kaasas selle aasta hitid sammasõunapuud,” rääkis laada korraldaja.

“Nagu ikka, on õnneloos, nagu ühel korralikul laadal olema peab. Isetegevuslased sel aastal ei esine, aga head muusikat kuuleb terve päeva. Lastele on avatud batuudid, sõita saab elektriautodega, hullata zorbpalliga ja ratsutada ponidega. Loodame väga, et meie sügislaat on muutumas traditsiooniks. Tahame taastada Peipsi pealinna laatade hea maine, korraldades neid igal aastaajal ühe. Järgmisena tuleb 12. detsembril jõululaat,” lisas ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus