Mustvees peetakse Peipsimaa arengufoorumit

 

Kolmapäeval Mustvee kultuurikeskuses peetaval  Peipsimaa arengufoorumil esitletakse piirkonda tutvustavaid trükiseid ning räägitakse selle regiooni arengu hetkeseisust ja tulevikuväljavaadetest. Sündmuse korraldab MTÜ Peipsimaa Turism.

Arengufoorumil esitletakse raamatut “Peipsimaa. Maa ja rahvas”, mille tekstid on kirjutanud ajakirjanik ja kirjanik Juhani Püttsepp ja fotode autoriks Ingmar Muusikus. Mõlemad mehed esinevad ka ise presentatsioonil.

Samuti tutvustatakse hiljuti valminud  Peipsimaa turismikaarti.  Hommikul algaval minilaadal esitlevad oma tegevust ja tooteid Peipsi äärsed ja piirkonna lähedusse jäävad ettevõtted ja mittetulundusühingud.  Foorumi avab Jõgeva maavanem

Viktor Svjatõšev. Ligi kümnes ettekandes käsitletakse olukorda ja arenguväljavaateid Peipsimaal, kuid ka teistes veekogu äärsetes piirkondades. Romantilisest rannateest Pärnumaal räägib Pärnu Lahe Partnerluskogu eestvedaja Mercedes Merimaa, kes on kunagi töötanud ka Jõgevamaal. Toimuvad ka mõttevahetused töörühmades.

“Otsustasime Peipsimaa arengufoorumi korraldada Mustvees, kuhu selle piirkonna ei paigust enam-vähem võrdne maa sõita on. Mustvee renoveeritud kultuurikeskus sobib sündmuse läbiviimiseks hästi,” ütles MTÜ Peipsimaa Turism juhataja Kaja Allilender.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus