Mustvees peetakse esmakordselt kevadlaata

Laupäeval, 24. mail  Mustvee kesklinnas kohaliku kultuurikeskuse eestvedamisel toimuval kevadlaadal müüakse rikkalikus valikus aia- ja põllupidamiseks tarvilikku, aiasaadusi ja tarbeesemeid. 

Mustvee kultuurikeskuse kunstiline juht Valentina Jazõkova ütles, et varem on Mustvees toimunud laadad enne jõule ja suvel  linna päevade ajal. “Tänavu otsustasime esmakordselt korraldada kevadlaada, sest sel aastaajal on ostmine ja müümine aktiivne. “Laadal müüakse  suures valikus taimi, istikuid, puid, põõsaid ning lilli. Rohevahetusel on võimalik aiakaupa, mida endal üle, ära anda ja tarvilikku vastu saada. Mõistagi ei puudu laadalt köögiviljad, ” rääkis Jazõkova.

Kultuurikeskuse administraator Elle Palm on laadale registreerinud kauplejaid erinevatest Eestimaa paikadest, samuti Lätist ja Leedust. Kultuuritöötaja Tiia Tarto sõnul tõotab värvikas tulla ka kirbuturg.

“Muusikalist meeleolu loovad laadal akordionist Johannes Haav ja ansambel “Genny “. Minnakse ekskursioonile linna kaunitesse koduaedadesse, giidiks kultuurikeskuse juhataja kohusetäitja Laidi Zalekešina, kes ka ise iluaianduse entusiast.  Kultuurikeskuses kuulutatakse välja fotokonkursi “Mustvee – meie kodulinn ” võitjad,” kirjeldas laadapäeva Valentina Jazõkova.

“Kehakinnitust pakutakse välikohvikus, Mustvee jõel teeb soovijaile lõbusõitu paadimees. Võimalik on uudistada uut paadisadamat. Laste tarvis on kohal elektriautod ja batuut. Saab lasta teha näomaalinguid ja süüa suhkruvatti,” lisas Laidi Zalekešina.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus