Mustvees pandi nurgakivi uuele pühakojale

Uus, saali ja abisaali, milles on ühtekokku 120-130 kohta, ning teisi koguduse tegevuseks vajalikke ruume mahutav palvela rajatakse kesklinna vahetusse lähedusse Tähe tänavasse. Saku valla arhitekti Marianne Ruusi projekteeritud hoone ehitab valmis AS Cobra Grupp. Ehituse prognoositav maksumus on 4,5 miljonit krooni ja see on plaanis kokku saada annetustega.

?Eesti rahva rahvuslik ärkamine oli seotud usulise ärkamisega,? ütles nurgakivipaneku tseremooniat juhtinud Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liidu president Joosep Tammo. ?Rahva vaimne suurus väljendub aga sallivuses, ligimesearmastuses ja üksteisemõistmises, mida siin, Mustvees alati jätkunud on.?

Sõna said tseremoonial ka maavanem Aivar Kokk, keskkonnaminister Villu Reiljan, põllumajandusminister Ester Tuiksoo ja regionaalminister Jaan Õunapuu. Viimane tegeleb valitsuses muu hulgas ka usuküsimustega.

Samal Tähe tänava krundil, kuhu praegu uut pühakoda püstitatakse, oli baptistikoguduse palvela ka enne sõda. 1937. aastal valminud ja pühitsetud hoone võttis nõukogude võim koguduselt paraku kolm aastat hiljem ära. Pärast sõda ehitati see ümber rahvamajaks ning 1960. aastate alguses, pärast uue kultuurimaja valmimist hakkas seal tegutsema kino.

Pärast Eesti iseseisvuse taastamist sai Betaania kogudus tagasi nii oma kunagise palvela hoone kui ka selle juurde kuuluva maa. Uue palvela ehitamise küsimus kerkis üles kaks aastat tagasi, kui vahepeal Betaania koguduse käsutuses olnud Narva maantee kirik Püha Kolmainsuse ainuusuliste kogudusele tagasi anti ja Betaania kogudus oma teenistusi Mustvee Muusika- ja Kunstikooli ruumes läbi viima pidi hakkama.

?Otsuse, et vana hoonet pole ei majanduslikust ega ka emotsionaalsest aspektist mõtet säilitada, tegi koguduse üldkogu aastavahetusel,? ütles Betaania koguduse pastor Paul Gill. ?Veebruari alguses hankisime vajaliku tehnika ja tegime koguduseliikmetega kolme päeva jooksul lammutustöö ära.?

Ka uue hoone ehitajale käivad koguduseliikmed abiks, et töö selle võrra odavamaks kujuneks. Paul Gilli sõnul näevad koguduseliikmed oma n-ö helesinistes unistustes, et tänavusteks jõuludeks on palvela seinad püsti ja katus peal. Ainuüksi selleks ehitusetapiks on vaja umbes 1,5 miljonit krooni. Kui palju ehitusraha aga praeguseks annetustega laekunud on, seda Betaania koguduse pastor öelda ei soovinud.

?Summad pidevalt laekuvad ja neid saab järjest kulutatud,? ütles Paul Gill. ?Seda võin aga küll öelda, et senini oleme ehitajale kõik arved kinni maksta suutnud.?

Ent mõistagi on iga annetus ka edaspidi teretulnud. Nii et kes Mustvee Betaania kogudust uue palvela rajamisel aidata soovib, võib kanda oma annetuse üle koguduse arveldusarvele nr 221026428241 Hansapangas.

?Palvela on avatud mitte ainult koguduseliikmetele, vaid kogu linnarahvale,? ütles Paul Gill. ?Peale teenistuste hakkavad seal toimuma ju ka laste-, noorte- ja sotsiaaltöö ning kontserdid.?

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus