Mustvees õnnistati motoklubi Route 36 lipp

Pühapäeval toimunud jumalateenistusel õnnistas EELK Mustvee koguduse õpetaja Eenok Haamer Jõgeva linnas tegutseva motoklubi Route 36 lipu.

Õpetaja Eenok Haamer mõtestas tseremoonial lahti õnnistatud lipu tähenduse. Õnnistatud lipp tähendab, et seda vaadates tuleb hoida jumala poole. Olgu teie tee vaba õnnetustest ja kahtlustest. Jätkugu  lipu alla koondunud inimestel üksmeelt ja abivalmidust üksteise vastu,” ütles hingekarjane. Jumalateenistuse lõpuosas kutsus kirikuõpetaja teenistusel viibinud  motoklubi liikmed Villu Willeri, Karin Petersoni, Indrek Luige, Kadri Alevi, Margus Justi, Markko Rehema, Raivo Kirspuu, Toomas Valdlo, Jürjo Voitka ja Villu Ventoneni saali ette, jagas nendele veelkord soovitusi ja palus kõigil tsiklirahva eest palvetada, sest mootorratturite elu on seotud riskidega.

Eenok  Haameri jutust jäid ennekõike meelde märksõnad  hoolimine, rahu, mõistmine, samuti õpetus mitte olla egoistlik, vaid mõelda, mida on võimalik teha teiste heaks,” ütles klubi asutajaliige Karin Peterson. Idee õnnistada lipp Mustvees pakkus välja Villu Willer, kes on sealse luterliku koguduse liige. 

Karin Petersoni sõnul on klubi Route 36 sümboolika algidee pärit Teisest maailmasõjast, 1943. aastast, kui Eesti leegionäride vormirõivastuse varrukat kaunistas eesti rahvusvärvides kilp.  Nii meie lipul kui ka vapil on kujutatud Eesti lipp ning maantee, millel liiguvad seitse võrdset asutajaliiget (hõbedased tärnid). Lipul on ka tsikkel ja klubi nimi Route 36, mis tähendab Jõgeva – Mustvee maanteed,” selgitas ta.

Klubi  Route 36 asutati 2012. aasta 3. märtsil, asutajaliikmeid oli siis seitse. Praeguseks on meid kokku 16.  Tänavu osaleme Jõgevatrefil ning aitame selle sündmuse ajal laagri aedu ning telke üles panna ja maha võtta. Külastame Kihnu saart, osaleme muinastulede ööl Toila rannas, külastame ka teiste motoklubide üritusi ning võtame veelgi sõite ette. Ise sooviksin põhjalikumalt tutvuda  Lõuna-Eestiga, käia muuseumides, nautida ilusat  loodust. Kindlasti teeme ka sel aastal hooaja lõpetamiseks väikese kokkuvõtva peo,” rääkis Karin Peterson.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus