Mustvees laiendati koalitsiooni

Mustvee vallavolikogu senise Sotsiaaldemokraatliku Erakonna, Eesti Reformierakonna ja Eesti Keskerakonna koalitsiooniga ühines ka neli liiget valimisliidust Uus Laine. Selle tulemusena valiti eilsel vallavolikogu istungil vallavolikogu aseesimeheks sellesse valimisliitu kuuluv ettevõtja Ülle Rosin.


Mustvee vallavolikogu senine aseesimees, keskerakondlane Max Kaur astus omal soovil sellelt ametikohalt tagasi. Soovides tegelda erakondliku tööga Tallinnas, otsustas ta jätkata Mustvee vallavolikogus lihtliikmena. Mustvee vallavolikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Hannes Soosaar esitas volikogu aseesimehe kandidaadiks Ülle Rosina. Teisi kandidaate ei esitatud.  

Häältelugemiskomisjoni esimees Reili Tooming teatas, et 19st kohal viibinud volikogu liikmest toetas Rosinat kuusteist. Volikogu esimees Aivar Saarela õnnitles Ülle Rosinat aseesimeheks valimise puhul ja kinkis talle punase roosi.

Rosin on EKRE liige

„Nõustusin kandideerima, arvestades oma varasemaid kogemusi omavalitsustöös. Olin alates 2005. aastast valitud Kasepää vallavolikogusse, kus juhtisin ka sotsiaalkomisjoni. Viie omavalitsuse liitumisel tekkinud Mustvee vallas on oluline, et avalikud teenused oleksid igas paigas kätte saadavad. Põhjalikku läbimõtlemist nõuavad mitmed ümberkorraldused. Mustvee kool ja Peipsi gümnaasium on juba viidud ühtse juhtimise alla. Kavas on ka raamatukogude ja kultuurimajade ühendamine,” rääkis Ülle Rosin. 

„Volikogu aseesimehe ülesanded on veel täpsustamisel. Töökoorumus kindlasti suureneb ja tarvis on ennast ka täiendada,” lisas ta.

Rosin kuulub Eesti Konservatiivsesse Rahvaerakonda ning on valitud ka selle üle-eestilisse volikogusse. Mustvee valla käekäiku soovib ta panustada nii valimisliidus kui kodanikuühenduses. Ettevõtjana on Ülle Rosin seotud firmadega Puumajatehase OÜ ja Rosbet OÜ.

Mustvee vallavolikogu senise koalitsiooniga ühinesid valimisliidust  Uus Laine veel Aivar Anijago, Ants Rummel ja Arlo Säälik.

„Volikogu aseesimeheks valitud Ülle Rosin saab kindlasti oma tööga hästi hakkama, sest tunneb hästi kohaliku omavalitsuse tegevust. Ta on tegusalt osalenud  arengu- ja eelarvekomisjoni töös ja tundnud huvi ka teiste komisjonide tegevuse vastu. Arvan, et ta on parim kandidaat volikogu aseesimeheks,” ütles Vooremaale  arengu- ja eelarvekomisjoni esimees Hannes Soosaar.

Majanduskomisjoni juhib Anijago

Põhjusel, et vallavolikogu senine majanduskomisjoni esimees Anatoli Bõstrov otsustas tervislikel põhjustel volikogust lahkuda, tuli komisjonile uus esimees valida. Mitmest kandidaadist sai kõige rohkem hääli Kasepää kandi ettevõtja Aivar Anijago, kes oli mitmendat kooseisu volikogu esimeheks endises Kasepää vallas.

„Pikaajalise ettevõtluskogemusega Anijago sobib hästi  majanduskomisjoni esimeheks. Koalitsiooni laienemine loob parema pinnase reformide läbiviimiseks Mustvee vallas,” ütles maakonnalehele Soosaar.

„Kahju, et Max Kaur volikogu aseesimehe ametist tagasi asutus. Tema otsust tuleb aga austada. Arvan, et tubli ja väärikas aseesimees saab ka Ülle Rosinast,” ütles Mustvee vallavolikogusse kuuluv keskerakondlane Heiki Post.

Kolmapäevasel Mustvee vallavolikogu istungil ei hakanud õigeaegselt tööle VOLISe süsteem. See aeglustas salajase hääletamise korraldmist. Et aeg asjata ei kuluks, tegi volikogu esimees Aivar Saarela ettepaneku päevakorda muuta. Seega jagasid mitmetel teemadel teavet Mustvee vallavanem Jüri Morozov, arendusnõunik Katrin Rajamäe ja abivallavanem Enn Kurg, kes muidu oleksid sõna saanud istungi teisel poolel.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus