Mustvees avati näitus Eesti kalad

Eile avati Mustvee kultuurikeskuses Eesti Loodusmuuseumi korraldatud näitus „Eesti kalad”. Väljapanekul tutvustakse ligi 60 Eestis elavat kalaliiki, magevee- ja merekalu, samuti rändekalu. Näituse fotod on trükitud puidust raamidele asetatud plekkklaasile.


Näituse „Eesti Kalad” fotode autor zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt tegi pildid peaaegu kümne aasta vältel.

„Esmalt oli fotosid vaja mulaažide jaoks, et need saaksid samades värvides nagu kalad. Veekogusid, milles võimalik vee all pildistada on Eestis väga vähe. Töö  käis tavaliselt nii, et kalad sai välja püütud ja kohapeal pildistatud. Näiteks Peipsi järvel sõitsin traallaevaga. Püütud kalad panin puhta veega akvaariumisse ja siis fotografeerisin.  Omamoodi ekstreemust lisas pildistamisele lainetus ja laeva loksumine. Akvaariumiseinte  kuivatamiseks kulus piisavalt tualettpaberit,” rääkis ta.

„Eks iga pilt on omalaadne nagu rätsepalõige. Aga mulle meenub merivarblane. See on selline „beibe” näoga kala. Temast tehtud foto mulle küll väga meeldib,“ lausus Hunt.

Eesti loodusmuuseumi kommunikatsioonijuht Kätlyn  Metsamaa märkis, et viimase paari aasta jooksul on näitust „Eesti Kalad” eksponeeritud näiteks Narvas, Tartus, Tarvastus, Põltsamaal ja Kauksis.

Näituse „Eesti kalad” ülespanemisel oli abiks Mustvee harrastuskalur Vello Ots. Professionaalse kalasõbra pilguga jälgis fotode seinale paigutamist terviserikkest edukalt paranenud staarkass Hurmur.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus