Mustvees avati Eduard Vilde tuba

Mustvee linnaraamatukogus avatud Vilde toas saab tutvuda kirjanik Eduard Vilde elukäigu ja loominguga ning tema ajastusse kuuluvate esemetega.


 

“Mõte avada Mustvee raamatukogus Vilde tuba sündis seetõttu, et  Eduard Vilde muuseum kutsus kultuuriasutusi üles tähistama kirjaniku 150. sünniaastapäeva teemakohaste väljapanekutega. Näituse avasime kirjaniku sünniaastapäeval, 4. märtsil, ning  etendasime sel puhul katkendi Vilde jutustusest “Ärapõletatud peigmehed”,” rääkis linnaraamatukogu juhataja Laidi Zalekešina.

“Vilde toas saab uudistada fotosid Eduard Vilde elu- ja loometeest ning temale lähedastest isikutest ja vaadata väljapanekut tema raamatutest. Kaks rahvarõivastes mannekeeni meenutavad populaarset komöödiat “Vigased pruudid”.

Toas aitavad Vilde ajastule omast meeleolu luua ka vanaaegsed esemed, näiteks rõivakirst, mis oli tähtis rekvisiit jutustuses “Ärapõletatud peigmehed”, samuti rõivad, mööbel, triikimisvahendid, vana vokk, vuntsikoolutaja jne.

Vana mööblit ja tarbeesemeid tõid meile Vello Ots, meie oma  töötajad ning kohalikud vanausulised. ”

Laidi Zalekešina sõnul on Vilde tuba juba külastanud gümnaasiumiõpilased. “Tuleval nädalal on oodata nooremaid õpilasi. Üks neist kannab ette ka Eduard Vilde elu- ja loometeed käsitleva referaadi,” lisas ta.

“Loodame, et Vilde tuba tekitab paljudes uuesti huvi kirjaniku loomingu vastu ja nii mõnedki avastavad selle praeguseks ehk veidi unustatud kirjaniku enda jaoks uuesti,” märkis raamatukogu juhataja.

Vilde tuba jääb avatuks juunikuuni.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus