Mustvee vallavolikogu esimeheks valiti Aivar Saarela

Mustvee vallavolikogu esimesel istungil valiti volikogu esimeheks senine Avinurme vallavanem Aivar Saarela ning aseesimeheks Mustvee linnapeana Max Kaur.


Mustvee vallavolikogu sotsiaaldemokraadist liige Hannes Soosaar esitas koalitsiooni nimel volikogu esimehe kandidaadiks reformierakondlase Aivar Saarela ja valmisliidu Uus Laine esindaja Ülle Rosin Ants Rummeli. Kandidaadid tutvustasid oma elulugu. Mõlemal on kogemused omavalitsustöös. Rummel on viimasel ajal tegelenud metsandusettevõtlusega.

Koalitsioon toetas Aivar Saarelat

Salajasel hääletamisel toetas kahekümne ühest volikogu liikmest 13 Aivar Saarelat ja kaheksa Ants Rummelit.

“Teen kõik selleks, et Mustvee vallavolikogu kõikide liikmete vahel tekiks tugev koostöövalmidus. Me ei pruugi alati olla ühel meelel. Küllap on aga läbi hea tahte võimalik saavutada konsensust. Kõik volikogu liikmed kandideerisid ju eesmärgiga edendada Mustvee valda,” ütles Aivar Saarela.

“Mustvee vald asub Peipsi ääres, kaunis ja metsarikkas looduses. Küsimus, kuidas neid võimalusi ära kasutada, on üks prioriteetseid teemasid vallavolikogule,” lisas ta.

Vallavolikogu aseesimeheks valiti kaolitsiooni kandidaat keskerakondlane Max Kaur, kes kogus 12 poolthäält. Valimisliidu Uus Laine esitatud kandidaati Marianne Kivimurd – Tarelkinat toetas üheksa volikogu liiget. Kivimurd – Tarelkina on töötanud Mustvee gümnaasiumi direktorina ja olnud ka linnavolikogu esimees. Praegu on ta haridus-ja teadusministeeriumi ekspert.

Vastavalt seadusele andsid Mustvee vallavolikogule tagasiastumispalved linnapea Max Kaur Mustvee linnavalitsuse ja vallavanemad Aivar Saarela Avinurme, Hannes Soosaar Saare, Tarmo Tomson Lohusuu ja Jüri Vooder Kasepää vallavalitsuse nimel. Omavalitused töötavad edasi kuni Mustvee vallavalitsuse moodustamiseni.

Istungi lõpuosas rääkis iga volikogu liige oma senisest elust ja tööst. Koosolijad tänasid Mustvee kultuurikeskuse juhataja kohusetäitjat Laidi Zalekešinat ja tema kolleege  hubase õhkkonna eest volikogu istungi läbiviimiseks. Zalekešina esindab vallavolikogus sotsiaaldemokraate.

Arendada tuleb kõiki piirkondi

Mustvee vallas moodustunud kaolitsiooni juhid märkisid, et omavalitsuses tuleb arendada kõik piirkondi.

“Ees ootab väga palju tööd. Hariduselu korraldamiseks oleme tellinud ühise analüüsi – põhjaliku dokumendi, millega vallavolikogu peatselt tutvuma hakkab. Riigihangete keskuses on praegu üleval ka hange ehitaja leidmiseks Mustvee tervisekeskusele. Tervisekeskus peab olema valmis tulevaks aastaks,” lausus Hannes Soosaar.

“Üheks teemaks, millega vallavolikogul tuleb tegelema hakata, nimetaks ühistranspordi korraldamist ja arendamist,” märkis Aivar Saarela.

Mustvee vallas on otsustatud hoida traditsioone ja jätkuvalt läbi viia populaarseid üritusi: linnapäevi Mustvees, tünnilaata Avinurmes, Kalevipoja kala- ja veefestivali Kasepääl, kalurite päeva Lohusuus.

“Kultuurielu ühisel korraldamisel oli juba edukaks signaaliks septembris peetud Mustvee valla laulu- ja tantsupidu,” lausus Max Kaur. Kaur tunneb headmeelt, et Mustvee valla koosseisu kuulub ka varem Torma vallas paiknenud Võtikvere, kus lähiajal hakatakse tähistama rahvusvahelise mainega raamatuküla juubelit. “Uue valla eelarvest tuleb leida raha Võtikvere mõisapargi korrastamiseks,” lisas ta.

Senine Saare vald hakkab uues omavalitsuses silma paistma Kalevipoja temaatika edendamisega. Praegu käibki Kalevipoja muuseumi nüüdisajastamine väga uuenduslikuks ja unikaalseks,” ütles Hannes Soosaar.

“Kui meie kodupiirkonnas varem kirikut polnud, siis Mustvee vallas on palju pühakodasid,” lisas ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus