Mustvee vallavanem Märt Kraft lahkub ametist

Kolmapäeval toimunud Mustvee vallavolikogu eestseisuse koosolekul teatas vallavanem Märt Kraft, et on otsustanud ametist lahkuda. Kraft jätkab tööd Mustvee vallajuhina kuni 12. maini.


„Ma tänan volikogu liikmeid mulle osutatud usalduse ja koostöö eest, kuid käesolevaga annan teada, et astun tagasi Mustvee vallavanema ametikohalt alates 12. maist 2020 aastal,” teatas Kraft vallavolikogu eestseisuse koosolekul.
Peipsimaa juurtega ja aastaid ametnikuna kõrgetel riigikohtadel töötanud Märt Krafti valis volikogu Mustvee vallavanemaks enam kui aasta tagasi, 2019. aasta märtsis. Põhjuseks, miks ta otsustas just nüüd lahkuda, tõi Kraft uue väljakutse.
„Avanes võimalus alustada tööd patendiameti arendusjuhina ja ma otsustasin selle pakkumise vastu võtta,” sõnas Kraft eile Vooremaale.
Küsimusele, kas see tähendab ka tema Mustveest kaugenemist, sõnas Kraft, et kindlasti mitte.
„Uut väljakutset vastu võttes ei ole mul plaanis Mustvee valda unustada või valla elust kaugeneda. Pigem vastupidi, jään endiselt kogukonna liikmeks ja olen valmis pakkuma koduvallale abi nii nõu kui jõuga. Juhul kui seda peaks vaja olema või kui küsitakse,” selgitas lahkuv vallavanem.
Tulenevalt vabariigis kehtivast eriolukorrast jätkab Kraft Mustvee valla juhtimist kuni 12. maini.
„Minu hinnangul on eriolukord riigis ja vallas stabiliseerumas, kuid vallavanema ja kriisikomisjoni juhina jätkan tööd täie pingega nimetatud kuupäevani. Loodetavasti on olukord selleks ajaks normaliseerunud. Olen veendunud, et nii vallavalitsuse kui ka kriisikomisjoni liikmed saavad oma ülesannetega edukalt hakkama ka pärast minu lahkumist kuni uue vallavanema valimiseni,” selgitas Kraft oma pöördumises, mille ta kolmapäeval eestseisuse koosolekul teatavaks tegi.
Kraft ei eita, et oma osa tema lahkumisotsuses on etendanud ka vallavolikogus püsiv määramatus. „Keeruline on tegutseda olukorras, kus püsivat koalitsiooni volikogus ei ole ning vallavanemana ei tea kunagi, kes on parajasti koalitsioonis või kes ei ole.”
Samas usub Kraft, et võib-olla aitab tema lahkumine kaasa selge ja tugeva koalitsiooni moodustamisele.
„Loodan, et minu tagasiastumine paneb Mustvee vallavolikogu enam mõtlema tugeva koalitsiooni moodustamisele, kes on praegusel keerulisel ajal valmis valla elu edendama, jättes kõrvale vanad antipaatiad ja erimeelsuse. Julgen väita, et seda ootab Mustvee valla rahvas,” sõnas Kraft.

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus