Mustvee vald sai sümboolika

Kolmapäeval toimunud istungil kinnitas Mustvee vallavolikogu ühehäälselt valla sümboolika, mis valmis  omavalitsuse ja heraldik Priit Herodese koostöös.

Mustvee vallavalitsuse arendusnõunik Katrin Rajamäe sõnul pöördus sümboolika konkursikomisjon pärast  valla sümboolika konkursi luhtumist uue vapi ja lipu väljatöötamiseks senise Mustvee linna ning Avinurme ja Lohusuu valla sümbolite autori Priit Herodese poole. 2018. aasta alguses võetigi temaga ühendust ning koostöö tulemusena valmisid Mustvee valla uued sümbolid

„Mustvee valla uuel vapil on põigiti jaotatud sinisel-mustal kilbil hõbedane ülalt kuuselõikeline, alt lainelõikeline põikpalk. Nähtaval on viis kuuske, saateks ülal hõbedane kaheksanurkne täht. Valla lipul on põigiti poolitatud sinisel-mustal lipukangal ülalt kuuselõikeline, alt lainelõikeline valge laid,” kirjeldas Rajamäe.

„Kuusk viitab metsarikkusele, laine jõe- ja järveveele. Kuuskede arv tähistab Mustvee vallaks ühinenud viit võrdväärset omavalitsust. Kaheksanurkne täht sümboliseerib taassündi, on teed näitav õnnemärk. Sinine tähistab rahu ja head tahet ning usku – on Jumalaema kui Taevase Kuninganna tunnusvärv, samuti esimene Eesti lipu värvidest. Hõbedane märgib valgust, tarkust, ustavust ja hingepuhtust. Must osutab valla nimele, tähistab ka vastupidavust, kannatlikkust ja empaatiavõimet.”

Nagu kinnitas Rajamäe, võetakse lähipäeval lipuvabrikuga ühendust ning märtsikuu jooksul peaksid uued lipud juba Mustvee vallas lehvima nii vallamajal kui hallatavates asutustes

„Uut sümboolikat on plaanis kasutada ka valla uutel meenetel, mis on soov suveks välja töötada,” lisas ta.

Valla sümboolikakonkursi komisjoni esimehe Laidi Zalekešina  sõnul  on uue sümboolika fenomeniks lihtsus ja sinimustvalge värvikombinatsioon. „Usun, et lipult ja vapilt on selgelt väljaloetav Peipsi lähedus. Olen kindel, et uued sümbolid saavad lähedaseks meie valla elanikele ja ka kaugemalt tulnutele. Isiklikult olen uuest lipust ja vapist ning selle juurde kuuluvast seletusest vaimustuses,” lisas Zalekešina.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus