Mustvee uueks vallavanemaks valiti Aivar Lainjärv

Kolmapäevasel Mustvee vallavolikogu erakorralisel istungil sai 12 poolthäälega uueks vallavanemaks Aivar Lainjärv. Vastaskandidaat Urmas Tross sai hääletusel kaheksa häält.


„Tänan usalduse eest, luban, et teen kõvasti tööd,“ ütles värske vallavanem tänukõnes. Sama kinnitas ta hiljem Vooremaale.
Läinud aastal Märt Krafti vastu kandideerinud Aivar Lainjärv sõnas, et toonasest kaotusest polnud tal kahju. „Vaatame, kuidas minul läheb. Tuleb kõvasti tööd teha. Arvan, et kõige suurem väljakutse on leida lahendus, kuidas kogukondi siduda,“ ütles Lainjärv.
Nii tõdes ta, et kaugemal elades saab ta palju infot just ajakirjanduse ja sotsiaalmeedia kaudu. „Kui hiljem kellegagi kokku saan ja selle kohta küsin, siis sageli selgub, et info, mis levib sotsiaalmeedias ja mõnikord ajakirjanduses, on tegelikult ebatäpne ja tekitab inimeste vahel pingeid,“ sõnas vallavanem. Lainjärve sõnul on aus ja lihtne infovahetus väga tähtis ja sellest algab koostöö.
Aivar Lainjärv on lõpetanud Ulvi 8-klassilise kooli, Avinurme keskkooli ja Tallinna tehnikaülikooli. Peale selle on ta töötanud Sõmera vallavolikogu esimehena ning loobus nüüd Vinni vallavalitsuses teede- ja ühistranspordinõuniku ametist.
Lainjärv asub tööle 3000 euro suuruse kuupalgaga, mille poolt hääletas 12 volikogu liiget ja vastu oli kaheksa.
Peale vallavanema valiti volikogule uus aseesimees. Kandidaatidena anti üles Ants Rummel ja Tarmo Tomson. Salajase hääletuse tulemusena sai Rummel 12 ja Tomson kaheksa poolthäält.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus