Mustvee uue kultuurijuhina alustas Ville-Markus Kell

Novembri algusest alustas Mustvee uue kultuurijuhina tööd Ville-Markus Kell, kes on varem juhatanud Loksa kultuurikeskust ja Väike-Maarja rahvamaja ning pidanud ka õpetajaametit.

Ville-Markus Kell ütles, et Mustvee kultuurijuhi otsimise kuulutust nägi ta internetis ning otsustas kandideerida, sest peab kultuuritööd südamelähedasemaks. “Olin Sillamäe gümnaasiumis muusikaõpetaja. Kui mulle tagasi helistati ja öeldi, et saan Mustvees tööd, siis tundsin end koolipere ees kehvasti ja tahan Sillamäe gümnaasiumi ees veel kord vabandada. Õpilastega sain hästi läbi ja kolleegid olid väga toredad. Eneseteostuse võimalused on kultuuritöös märksa suuremad, tõsi, ka vastutus on suurem,” märkis ta. 

Kultuurikeskuse akustika vaimustas

Ville-Markus Kell tõdes, et tunneb kultuuritööd ning püüab oma kogemusi Mustvees rakendada. Kahe kogukonnaga Mustvee teda ei hirmutanud, ta on varem töötanud Narva-Jõesuus projektijuhina, kus samuti kahes keeles suhelda tuli.

Helilooja ja muusikateoreetiliste ainete õpetajana Tallinnas 1983. aastal konservatooriumi (praeguse muusikaakadeemia) lõpetanud mees on õppinud ka viiulit ja klaverit mängima. “Klaveri mängimisega tulen toime praegugi, viiulit ma kahjuks enam mängida ei saa,” tõdes ta.

Mustvees käis ta enda sõnul viimati umbes viis aastat tagasi, sõitis  vaid läbi, ja mäletab, et kultuurimaja  nägi siis hoopis teistmoodi välja.

Taas umbes kolm nädalat tagasi Mustveesse tulles oli tema esimene mulje, et linn on inimtühi. “Oli tööpäev, ma ei näinud kusagil tänavatel inimesi, võib olla oli neid poes. Tänavad olid tühjad – autod ei sõitnud, koerad ei jooksnud ringi. Astusin kultuurikeskusse sisse ja palusin luba maja vaadata. Tahtsin näha, millised kuulutused on seintel. Vaatasin ka üle ukse saali ja proovisin seal käsi plaksutades akustikat. Mulje kultuurikeskusest oli väga positiivne,” märkis ta.

Saali väga head akustikat kinnitas muide ka Voldemar Kuslap, kes eelmisel nädalal Mustvees kontserdi andis.

Samuti on tema hinnangul majas olemas väga hea tehnika. 

Näidata just uusi filme

Ürituste kava kuni käesoleva aasta lõpuni pani paika eelmine kultuurikeskuse juhataja, selles plaanis enam muutusi teha ei saa. Mõni väike “kosmeetiline remont” muidugi tuleb ette. Praegu koostab Ville-Markus Kell koos kultuurikeskuse töötajatega tuleva aasta esimese poole ürituste plaani. “Maja töötajad annavad mulle nõu, mis on traditsioonilised üritused, mida me kindlasti ei taha ära jätta. Mina omalt poolt püüan siis kasutada oma kogemusi ning tutvusi ja tuua siia uusi üritusi. Seni on maja rahvas minu väljapakutu heaks kiitnud ning ma loodan, et plaanid ka teoks saavad,” rääkis ta.

Päris esimene oma üritus tuleb uuel kultuurijuhil alles jaanuaris, kuid juba järgmisel nädalal tahab ta Mustvee elanikele toreda filmielamuse pakkuda.

Uus kultuurijuht on seda meelt, et filmide näitamist tuleb Mustvees jätkata seni, kuni see publikut toob. “Harjumuses peitub väga suur jõud. Lihtsalt sellepärast filmide näitamine lõpetada, et see ei sobi, või leida mõni muu põhjendus pole õige. Kui inimesed soovivad filme vaadata, siis tuleb neile seda võimaldada,” lisas ta.

Veel märkis ta, et kui midagi näidata, siis seda, mis on uus. “Kui me siin paar-kolm aastat vana, olgugi et väga head filmi näitame, siis on see inimestel juba nähtud ja nad eelistavad seda üle vaadata oma kodudes. Näidates neid filme, mida kusagilt mujalt veel kätte ei saa, tulevad inimesed ka meelsasti kinno,” rääkis Kell.

Mustvee uus kultuurijuht peab praegu läbirääkimisi, et tuua jaanuaris Mustveesse uus Bondi film “007 Skyfall”. Ta loodab, et see film toob publiku saali.

Ville-Markus Kell peab kino oluliseks kahe kultuuri puutepunktiks. “Olen kuulnud, et ainult eestikeelses keskkonnas ei soovita sageli filme vaadata,” tunnistas ta. “See arvamus ei pretendeeri absoluutsele tõele, vaid on minu isiklik seisukoht,” lisas ta.

Mustvee eelmine kultuurijuht Ilona Vaagen sai tööpakkumise kodulinnas Tartus.

Mustvee uue kultuurijuhi elukäik

*Sündinud 1960. aasta 28. juulil Tallinnas

*Õppinud Tallinna muusikakeskkoolis

*Konservatooriumis Lepo Sumera käe all kompositsiooni eriala

*Töötanud Eesti Raadios helirežissöörina

*Tallinna Muusikakeskkooli õpetajana

*Orchester Academie Hamburg projektijuhina

*ERSO direktorina

*Loksa kultuurikeskuse juhatajana

*Väike-Maarja valla rahvamaja juhatajana

*Narva-Jõesuu linnavalitsuse projektijuhina

*Sillamäe gümnaasiumis õpetajana

*Valdab eesti, vene, soome, saksa ja inglise keelt

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus