Mustvee turu olukorrast

Väikelinna Mustvee turul on kauplejate sanitaarne olukord alla igasugust arvestust. Katusealuseid jätkub ainult vähestele jalanõude ja riietega kauplejatele. Kartuli, juurvilja, marjade ja õunte müüjad on lageda taeva all, tulgu vihma, lund või lörtsi. Nende jaoks ei ole ka müügilaudu, kauplemine käib oma laudade peal, mis on kaasa võetud.

Jõgeva Majandusühistu maa peal võtab turu organisaator müüjatelt kohamaksu.

Põhikauplemine käib Mustvees laupäeviti, tippaeg on kella 9st kella 12ni. Siis liiguvad müüjate vahel autod majatarvete-ehitusmaterjalide kaupluse vahet, samuti sõidavad seal turgu külastama tulnud inimesed oma autodega.

Nii ostjad kui müüjad hingavad sisse mürgiseid heitgaase, ka pole vee äravoolu. Lompidest läbi sõites pritsivad autod porist vett, suvel ja kuival ajal keeravad autorattad üles tolmu. Tolm ja heitgaasid langevad marjadele ja teistele toidukaupadele, samuti riideesemetele. Tuleks sulgeda tänavalt sissesõit, liiklus tuleks suunata tagumiste väravate kaudu. Teepoolne värav võiks jääda ainult jalakäijate jaoks.

Turuhoone tagumises osas asuv tualett ei vasta nõuetele. Kuigi on olemas boiler, tuleb kraanist ainult külma vett. Klosetipotil puudub äärelaud ja kaas. Turul puudub suunaviit WCsse.

Kus on tervisekaitsetöötajate silmad, miks nad ei vaevu olukorraga tutvuma? Kus on linnavalitsuse töötajate silmad?

Kellele kuulub Mustvee turg?

TATJANA NIKOLAJEVA

iii

Mustvee turg ei kuulu Jõgeva Majandusühistule. Turu tegevus toimub eraomaniku kinnistul.
iii

TOOMAS VAHUR, Jõgeva Majandusühistu juhatuse esimees

blog comments powered by Disqus