Mustvee turg sai uue kuue

Möödunud nädala lõpul avati Mustvees uue väljanägemise saanud turg, kus on võimalik kaubelda ka katuse all.


Mustvee vallavalitsuse arendusnõunik Aive Tamm ütles, et projekt „Kauplemiskeskus Mustvees” sai alguse sellest, kui ta rääkis kolleegidele ideedest, millele on plaanis Peipsiveere programmist raha taotleda.
„Seisime kultuurikeskuse fuajees ja üks kolleeg teatas, et kulunud ilmega Mustvee turu peaks ka korda tegema. Mustvee inimeste jaoks on turu- ja laadapäevad igapäevaelus tähtsal kohal ja seetõttu tundus, et õige oleks seda traditsiooni toetada,” selgitas Tamm.
Mustvee turg asub ikka sama koha peal Coopi toidupoe ees, otse bussijaamas. Paigas, mida näevad kõik, kes Mustvee linna tulevad.
„Uuenenud turg on palju ilusam ning kõigil on võimalus siia ostusid tegema tulla. Kauplejad saavad vihmaga olla katuse all ja kauba ladustamiseks on leti all piisavat ruumi,“ ütles Tamm.
„Maaeluminister kandis projekti Peipsiveere arenguprogrammi 2019 tegevuskavasse, toetust anti 8874 eurot. Mustvee valla omaosalus oli 1 566 eurot.
Selle rahaga soetati Mustvee turuplatsile kümme turuletti. Tööd tegi OÜ Puukujurid, kelle kätetöö on nii Mustvee kultuurikeskuse mänguväljak kui ka järveäärsed puhkekohad,” ütles arendusnõunik.
Mustvee linna turg on avatud esmaspäevast pühapäevani kell 7–15. Kauplemiskoha saamiseks tuleb helistada kauplemiskorraldaja Elle Palmile telefonil 5554 8183.
„Kauaoodatud Mustvee kevadlaat koos uue turu piduliku avamisega jääb kahjuks eriolukorra tõttu ära, kuid leiame kevadrõõmud turulettidelt niigi üles. Olgem ikka terved ja hoitud,” sõnas kohaliku kultuurikeskuse juhataja Laidi Zalekešina.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus