Mustvee tüdruk tutvustab Torma koolis oma loomingut

Carl Robert Jakobsoni nimelise Torma põhikooli üheksanda klassi õpilase Maria-Alvine Kruusi fotonäitusel saab vaadata Mustvees elava neiu mitmetes paikades ja erinevatel aastaaegadel tehtud loodusfotosid ja portreepilte. 

Torma põhikoolis avatud fotonäitus koosneb Maria-Alvine kahe-kolme aasta loomingust. Tütarlaps rääkis, et kodukandis või kaugemal jalutades on tal enamasti fotoaparaat kaasas. “Kui midagi kaunist või huvitavat märkan, siis ikka pildistan. Põnev on fotografeerida erinevatel kellaaegadel ja aastaaegadel. Olen piltidele jäädvustanud järvi, jõgesid, soid, metsi, puid, taevast. Mu fotod on tehtud Mustvees, Tormas ja seal ümbruses, samuti mujal Eestimaal, ka suuremates linnades, näiteks Tallinnas ja Tartus. Välisriikidest olen pildistanud Lätis ja mõned aastad tagasi ka Venemaal.”

Peipsi täiskuuvalguses

Mõnikord on fotograafiahuviline tüdruk oodanud täiskuud, et selle valguses Peipsi järve pildistada. “Olen püüdnud teha ka ööpilte, kuid et need hästi välja tuleksid, pean veel palju õppima,” ütles ta.

Portreefotodel oli Maria-Alvinele esimeseks modelliks noorem õde. “Seejärel hakkasin pildistama ka sõbrannasid ja klassiõdesid, mitmeid tuttavaid. Kas tuleb hea portreefoto, seda tajud sageli juba pildistamise ajal. Vahel palun pildistataval mõne poosi võtta, kuid liigne poseerimine mulle ei meeldi: soovin ikka, et inimesed fotodel võimalikult loomulikud oleksid.”

Silmaringi avardamas

Maria- Alvine Kruusi sõnul on tema fotonäituse vastu üsna suurt huvi üles näidatud ja ei puudu ka tagasiside “Positiivseid arvamusi on avaldanud nii koolikaaslased kui ka õpetajad. Ennast fotograafiaga paremini kurssi viimiseks loen teemakohast kirjandust raamatutest ja internetist. Nõu on andnud isa ja osalesin ka Kuremaal noortekeskuses toimunud fotograafiakursustel.”

Maria- Alvine sõnul sõltub hea foto saamine ennekõike teadmistest ja oskustest, kuid teatud mõttes ka kaamerast, sest parem kaamera võimaldab kvaliteetsemaid pilte teha.

“Senine kaamera läks mul kahjuks katki ja nüüd kogun raha uue jaoks,” lausus neiu.

“Fotograafia aitab huvitavalt vaba aega sisustada. Ühtlasi on see üks võimalus peegeldada maailma just sellisena, nagu mina seda näen. Võimalik, et seon fotograafiaga ka oma tuleviku,” ütles Maria-Alvine.

Esimene õpilase väljapanek

“Kooli 325. juubeli ajal oli meil vaadata ühe vilistlase fotonäitus. Maria-Alvine Kruus on aga esimene õpilane, kelle fotodest me koolis näituse koostasime. Mõte tema fotod koolimajja näitusele üles seada tekkis pärast seda, kui ta Mustvees edukalt fotokonkursil osalenud oli. Maria- Alvine pildid on väga vahvad ja tehtud isikupärasest vaatenurgast,” ütles Torma põhikooli direktor Toomas Aavasalu.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus