Mustvee-teemalise fotokonkursi žanrivalik oli mitmekülgne

Mustvee kultuurikeskuse ja Mustvee vene gümnaasiumi korraldatud fotokonkursile “Mustvee – meie linn” esitasid oma loomingut nii mustveelased kui ka teiste Eestimaa paikade elanikud, kes on ühel või teisel moel Peipsi pealinnaga seotud.

Mustvee kultuurikeskuse kunstilise juhi Valentina Jazõkova sõnul esitati konkursile fotosid  mitmetes žanrites ja  erinevatel teemadel. “Fotodes väljendus autorite meeleolu, kajastus paikkonna elu. Pildistatud oli Mustvee linna elanikke, loodust, arhitektuuri jne. Fotod on tehtud erinevatel aegadel, mõned pool sajandit tagasi, mõned  lähiminevikus. Lisaks Mustveele,  saadeti fotosid ka mujalt, näiteks Tallinnast, Elvast, Tormast, Lohusuust, Kükitalt, Kasepäält ning mujaltki,” rääkis Jazõkova.

Fotokonkursi peaauhinna võitis mustveelane Maria-Alviina Kruus fotoga “Talvetorm”.  Esikoha sai Sergei Majorov Tallinnast žanrifotoga “Ostlemine 60ndatel”, teise koha pälvis Mihail Larin Kükita külast EELK Mustvee koguduse õpetajat Eenok Haamerit kujutava tõetruu foto eest.  Kolmas koht kuulus Anu Otsale Mustveest foto “Elu kahe maailma piiril” eest. Eripreemiad said J. Pavlenko Tallinnast fotoga “Mälestused kodukoha suvest” ja S. Majorov, kes on foto “Vesi samovarile” autor.

Veel anti välja kaks žüriiliikmete sponsoripreemiat. Esimese neist sai foto “Peipsi järve kallas” autor tallinlane Oleg Spavlenko. Preemiaks oli ajalehe Peipsirannik aastane tellimus. 14-aastane Maria-Alviina Kruus sai eripreemia foto eest “Mustvee karikakrasuvi” kui kõige noorem osavõtja. Auhinnaks on talle fotosessioon  Kalev Zimmermanni ateljees. Sessioonile on tüdrukul võimalik minna koos sõpradega,” rääkis Jazõkova.

Konkursi žüriis olid  professionaalsed fotograafid Kalev Zimmermann Tartust, Johannes Haav Jõgevalt, Tartu Kõrgema Kunstikooli üliõpilane Georg Kõrre ja ajalehe Peipsirannik toimetaja, harrastusfotograaf Fjodor Maspanov. “Zürii liikmete, konkursil osalejate ja pealtvaatajate vahel tekkis huvitav ja sisukas arutelu,” lausus Valentina Jazõkova.

Fotonäitust “Mustvee – meie linn”  saab vaadata  kultuurikeskuses taas Mustvee linna päeval 12. juulil.  Korraldajad Mustvee kultuurikeskusest ja Mustvee vene gümnaasiumist kavatsevad Peipsi pealinnale pühendatud fotokonkursi muuta traditsiooniks.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus