Mustvee tänab staažikat arsti ja haiglajuhti

Neljapäeval on Mustvee tervisekeskuses viimane tööpäev kauaaegsel naistearsti ja haiglajuhil Minni Tarumil, keda tulevad tehtud töö eest tänama kolleegid, patsiendid, sõbrad ja tuttavad.

Minni Tarum alustas 1977. aastal Mustvee haiglas tööd akušöör-günekoloogina. 1980. aastal sai temast peaarst. Pärast peaarstitööd Jõgeva rajooni keskhaiglas aastatel 1986-1994 juhtis ta taas Mustvee haiglat, mis nimetati 1998. aastal ümber tervisekeskuseks.

“Minni Tarum edendas pühendunult meie linna meditsiini- ja tervishoiukeskkonda, tema eestvedamisel nüüdisajastati haiglahoone, loodi võimalused vesi- ja saunaraviks ja teisteks taastusraviprotseduurideks,” rääkis tema töökaaslane Ene Tooming.

Mustvee linnaraamatukogu juhataja Laidi Zalekešina ütles, et talle on muljet avaldanud doktor Tarumi tarkus ja sõbralikkus. “Siiani on meeles tema südamlikud õnnesoovid kaksikute sünni puhul.”

SA Mustvee Tervis juhatajaks oli Minni Tarum aastani 2010, naistearstina jätkas tööd tänaseni. Tallinnas praktiseerib ta oma erialal aga edaspidigi.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus