Mustvee saalihokinaiskond alustas hooaega võidukalt

Laupäeval Kehras peetud mängudega tehti algust Eesti naiste saalihoki meistrivõistluste esiliiga turniiriga. Kevadel meistriliigas üheksa naiskonna hulgas neljanda koha saanud SK Mustvee alustas uut hooaega kahe võiduga, Kuusalu alistati 4:2 ning Järva-Jaani 6:0. Eelmisel hooajal meistriliigas kolmanda koha saanud Jõgeva SK Tähe naiskond tänavu meistrivõistlustel ei osale.


Eelmisel hooajal ühises liigas mänginud saalihokinaiskonnad jagunesid uueks hooajaks taas kahte tugevusrühma. Meistriliigas mängivad eelmise hooaja finalistid Sparta Spordiselts ja Eesti Maaülikooli SK, viienda koha saanud Kaitseliidu Rapla malev, vahelejäänud hooaja järel taas kokku tulnud SK LINK/Saku ning Venemaa naiskond Angry Pigs. Esiliigas võtavad lisaks eelmisel hooajal neljanda koha saanud SK-le Mustvee üksteiselt mõõtu ka Kuusalu Eluterve Naine (6.), Arenculle (7.), Finnish Flash (8.) ja Järva-Jaani (9.).

SK Mustvee treeneri Janek Romanovitši sõnul otsustati jätkata esiliigas eelkõige seetõttu, et naiskonnas pole veel piisavalt mängijaid. “Oleme selline võistkond, kelle mängijad ei ole kõik ühest kohast, me käime kokku Mustveest, Avinurmest ja Tartust,” ütles ta. “Seetõttu ei saa me ka üheskoos teha nii palju trenni kui meistriliigas mängimine nõuaks. Me ei ole profid, me tegeleme kõik saalihokiga muude tegemiste kõrvalt. Me lihtsalt naudime seda mängu,” lisas ta.

“Aga eks me kunagi pürgime ikka meistriliigasse,” lausus naiskonna juhendaja. “Suudaksime ka ülevalpool hambaid näidata, kui meil oleks võimalik samal määral trenni teha ning me saaksime endale sama palju toetajaid soetada. Natuke toetust oleme saanud Mustvee linnavalitsuselt ja Avinurme vallavalitsuselt, eratoetajaid meil hetkel ei ole, kõik on oma mängijate õlgadel.”

6:0 võiduga lõppenud avamängus Järva-Jaani vastu viskas Merili Pärn kaks väravat, ühe tabamuse lisasid Reili Tooming, Kristina Pint ning Katrin Jermoškin, üks väravatest kanti protokolli vastaste omaväravana. Tasavägisemalt kulgenud kohtumises Kuusaluga viskasid nii Merili Pärn kui ka Sigrit Jermoškin võrdselt kaks väravat. Söödupunkte teenisid hooaja esimestes mängudes ka Katrin Jermoškin ja Heile-Liise Roone.

Esimestes mängudes saadud võitudele vaatamata Mustvee naiskonna treener kerget hooaega ei looda. “Kergelt ei võta me ühtegi mängu ning trenni tuleb kindlasti palju teha,” lubab ta.

Mustvee naiskond sai Kehras kasutada kahte väravavahti ja kahte viisikut väljakumängijaid. “Põhimõtteliselt on meil üks-kaks mängijat veel ja ega rohkem hetkel ei olegi,” lausus Janek Romanovitš, kes plaanib lähiajal korraldada saalihoki populariseerimiseks üritusi nii Mustvees kui ka Avinurmes. “Noorematele tüdrukutele meil hetkel veel trenni ei ole, aga meil on kavas organiseerida koolilastele mõned promoüritused, kus me saaksime seda mängu siinkandis ka natuke laiemalt tutvustada.”

Möödunud aastal esiliigas esikoha saanud ning tänavu kevadel meistriliigas kolmanda kohaga lõpetanud Tähe naiskond tänavu Eesti meistrivõistlustel ei osale. “Peamiseks põhjuseks, miks Tähe naiskonda enam ei ole, on see, et trenniskäijatest kolisid veel mõned Jõgevalt ära,” lausus Tähe naiskonna kapten Teele Randoja, kes jätkab oma karjääri Eesti Maaülikooli naiskonnas. “Mõned meist soovivad siiski veel saalihokiga tõsisemalt tegeleda, viiekesi aga kahjuks seda mängu mängida ei saa.”

Viisiku jagu endiseid Tähe mängijaid osaleb tänavustel meistrivõistlustel kolme erineva naiskonna koosseisus. Eesti Maaülikooli naiskonnas mängib Teele Randoja kõrval ka Eneli Vadi, Sparta Spordiseltsi naiskonnas löövad kaasa Jane Suvvi ja Hanna-Riin Guske, SK LINK/Saku ridadesse kuulub nüüd Riin Buddell. “Erinevad võistkonnad valisime eelkõige oma töö- või elukoha asukoha tõttu,” ütles Randoja. “Meil kõigil, kes me nüüd edasi mängime, on väga kahju, et me ei saa koos Tähe eest mängida. Taaskord loodi aga korralik meistriliiga ning kuna me koos treenida ei saa, siis poleks seal ka tulemust, mis rahuldaks. Esiliigat võib niimoodi naljapärast mängida, aga meistriliigas 3×20 minutit kestvas mängus päris nalja teha ei taha meist keegi. Lisaks on osa meist ka Eesti koondise kandidaadid ja ilma korraliku trennita oleks mõeldamatu sinna saada.”

Teele Randoja loodab, et meistriliigas tuleb põnev hooaeg, kus pinget hakkab kindlasti pakkuma ka endiste naiskonnakaaslaste vastu mängimine. “EMÜ, Sparta ja Saku naiskonnad on sel hooajal üsna tasavägised,” ütles Randoja. “Hooaja teeb lisaks koondnaiskonna Läti meistriliigas osalemisele eriliseks ka Venemaalt pärit Angry Pigsi naiskonna osalemine Eesti meistriliigas.”

Teele Randoja, Jane Suvvi ja Hanna-Riin Guske kuuluvad ka Eesti koondise kandidaatide hulka. “Läti meistriliigas osalemegi eelkõige selleks, et koondise uus peatreener Pavel Semjonov saaks katsetada erinevaid kombinatsioone mängijatest ning see on ka heaks võimaluseks kokkumängu harjutada. Kokku peame Lätis 10 mängu, igaks mänguks kutsutakse eraldi nimekiri kandidaate. Veebruaris osaleb Eesti koondis Itaalias peetaval MM-kvalifikatsiooniturniiril, millest loodetavasti saab osa võtta ka mõni Jõgeva tüdruk.”

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus