Mustvee raamatukogus avati seenenäitus

Esmaspäeval Mustvee linnaraamatukogus avatud seenenäitusel “Sõida seenele” tutvustatakse selliseidki söögiseeni, mida üldiselt vähe tuntakse ja tarvitatakse.


Linnaraamatukogu juhataja Laidi Zalekešina sõnul on seenenäituse korraldamine juba mitu aastat kestnud sügisene traditsioon ja näituse nimeks alati “Sõida seenele”. Ta nentis,   et vaatamata küllaltki seenevaesele aastale, on näitusel vaadata paljud sordid. “Esindatud on kase-, kuuse- ja haavariisikad, mitut sorti puravikulised, samuti vahvad täpilised kärbseseened. Uudistada saab mitte küll haruldast, kuid Eestimaa seenelistele kahjuks vähe tuntud  kitsemamplit, mis on tegelikult väga hinnatud söögiseen, kuid jääb meil tihti metsas puutumata,” rääkis Zalekešina, kes korjas näituse tarvis seeni Halliku ja Ruskavere kandist. Kirgliku seenesõbrana lubas ta näitusel ka giidiks olla, kui külastajad seda soovivad.

“Nagu meie seenenäitusel traditsiooniks, on välja pandud ka kõik meie kogus leiduvad seeneraamatud, mille abil on võimalik sorte määrata ja ka põnevate seenetoiduretseptidega tutvuda,” lisas ta.

Näitus “Sõida seenele” jääb Mustvee linnaraamatukogus avatuks 2. oktoobrini.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus