Mustvee raamatukogu ees võtsid koha sisse trollid, poku, Neptun

Teisipäeva hommikust istub Mustvee raamatukogu ees aukartustäratav seltskond – trollid, poku, laiskloom Sid, Neptun, Savipoti-Tobi soovikaev, Winnie Puhh- kokku üheksa kuju. Neid valvab hoolsalt muinasjuturaamatut lugev taat, kes istub Mustvee kultuurikeskuse juurde parki kolm aastat tagasi toodud kauaaegsele puhkpilliorkestri dirigendile Valter Jaanusele pühendatud pingil.


Mustvee raamatukogu direktor Laidi Zalekešina rääkis, et idee rajada raamatukogu juurde muruplatsile muinasjutupark oli tal juba ammu. Nüüd raamatukogupäevade ajal sai see lihtsalt teoks. Viimase tõuke pargi rajamiseks said nad Anu Otsaga siis, kui käidi Jõgevamaa raamatukoguhoidjatega suvel Leedus. Seal külastati väga atraktiivset Plunge raamatukogu, kus pargis asuva raamatukogu õueala oli nutikalt ära kasutatud. Kevadeks on naistel plaane pargiga veelgi.

Teisipäeva hommikul toodi viimased kujukesed Kadrinast Mustveesse. Kujud saagis puidust välja Pala vallas tegutsev meistrimees ja vigursaagija Taavi Pirk. Meister ütles, et kujusid on ta Mustvee muinasjutupargi jaoks valmistanud mitmes jaos. “Minu jaoks on see ikka hoopis teistmoodi töö kui paari kuju tegemine,” tunnistas Taavi Pirk. Tema sõnul saab lõpptulemusena Mustvees olema tõeliselt lahe ning atraktiivne väike park. Siiani üsna tühi koht muutub elavamaks. “See on nii Peipsiääre kui ka Mustvee ja meie endi tutvustamiseks suur asi,” märkis ta. Taavi Pirgi sõnul nõudis kõige rohkem aega ja vaeva lugeva vanataadi väljasaagimine. “Park on üldkasutatavas kohas, ega sinna niisuguseid kujusid, kus küljes pisidetaile, teha ei saagi. Need lihtsalt katsutakse lõpuks küljest ära. Kui kujud lähevad väga detailseks, siis on hirm, et midagi hakkab kindlasti murduma ja katki minema. Sellepärast otsustasime lihtsamate kujude kasuks, kus vähem katkiminevaid detaile,” tunnistas ta.

Uuemad kujud on üle tehtud Teknose puuõlidega, need kaitsevad puud ilma ja seente ning prussakate ja putukate eest.

Mustvee linnaga on Taavi Pirgil väga head koostöösuhted. Tänavu suve algul tegi meistrimees koos venna Taneliga Mustvee rannapromenaadile kuus rannamajakest. Juuli algul aga murdis suur tuul vana hõbepaju ning see kukkus ühe majakese peale ja lõhkus selle ära. Mustvee linnapäevade ajal toimunud tasuta kontserdi ajal korjati raha rannamajakese taastamiseks. Vajalik summa saadigi kokku. Rannamaja taastamiseks kulus natuke vähem kui nädal, töö tegid Taavi ja Tanel Pirk. Need kuus kaunist majakest on saanud väga positiivset vastukaja. Rannamajakesse mahub korraga istuma kuus inimest. Koos kultuurikeskusega kogusid majakese taastamiseks raha ka sadamakohviku töötajad. “Selle aktsiooniga kogesime, et inimesed hindavad väga neid kauneid rannamajakesi ja võimalust Peipsi kaldal, meie ilusal rannapromenaadil koos perega puhkust veeta ja mõnusasti istuda,” tõdes tookord Mustvee raamatukogu juhataja.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus