Mustvee pidutses

Linnapäeva avas pidulikult Mustvee linnapea Gennadi Kulkov. Omalt poolt tervitasid pidulisi ka riigikoguliige Mai Treial, Kasepää külavanem Heiki Post ning kratid. Viimased asusid peagi tegelema lastega. Piduliku kontserdi andis puhkpilliorkester.

Toimus tervisetund pensionäridele. Nendega kohtusid ka Mai Treial ja Gennadi Kulkov. Samuti said pensionärid lasta endal mõõta veresuhkru taset ja vererõhku.

Pärastlõunal toimus linnapea vastuvõtt linna noorimatele kodanikele, kes on sündinud 2005. aasta linnapäevast kuni tänavuse linnapäevani. Kutsutud 13st pisipõnnist tuli koos vanematega kohale seitse. Pisikestele ilmakodanikele kingiti album ja lilled.

Kell kaks esinesid linna taidlejad ? tantsijad ja lauljad. Linnapea andis sügisel kooliteed alustavale kümnele lapsele üle ranitsad.

Üheks päeva tippsündmuseks oli linna aukodaniku väljakuulutamine. Selle tiitli sai tänavu Liidia Soosaar.  Ta on palju tegutsenud roheliste liikumise heaks ning juhendab praegu ka kohalikke pensionäre. Aastate jooksul on ta loonud mändide pargi, mida näeb, kui vaadata Mustvee jõe suurelt sillalt rippsilla poole vasakut kätt.

Õhtusele Meie Mehe kontserdile tuli kohale umbes 1200 inimest. ?Huvi ansambli vastu oli nii suur, et tuleval aastal on plaanis jälle kutsuda tuntud ansambel,? sõnas linnavalitsuse liige Elle Palm.

Rahvast vooris ka pärast südaööd, kui Meie Mees oli juba lõpetanud ning pidulisi hakkas hullutama Dj-de tandem Ringo ja Kada.

Kohalik noorteklubi pakkus pidulistele ajal, mil ansambel esines, võimalust oma telgis rõõmsalt aega veeta. Nimelt pidid huvilised seal nina alt kummi saama lõua alla ja samal ajal kogu seda tegevust pildistati. Kõik soovijad said pärast need pildid endaga digitaalsel kujul koju kaasa  viia. Pildiostuga toetati kohalikku noorteklubi.

Kogu päeva käis laadal vilgas kauplemine. Esindatud olid kõikvõimalikud kaubad ? nii riided kui ka autod, kalastustarbed kui keraamika ja palju muudki. Kes otsis, see leidis palju põnevat ning kes oskas, sai laadale kohaselt mõne müüjaga kaubale toode odavamalt kätte saada.

Südaööl oli ilutulestik. Kultuurikeskuse katuselt, täpsemalt öeldes ühest korstnast hakkas lendama taeva poole erinevaid rakette. Mõneminutiline vaatemäng oli suurpärane ning pani nii mõnegi pidulise ahhetama.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus