Mustvee päästekomando töötajate arv suurenes

Päästeameti Lõuna Päästekeskuse Jõgevamaa päästepiirkonna Mustvee komandos suurenes päästjate arv viie inimese võrra. Vajadus uute päästjate järele on ka Põltsamaa ja Tabivere komandos, kuhu kandidaadid on juba leitud. 

Mustvee komando isikkoosseisu suurendati seitsmeteistkümnelt liikmelt kahekümne kaheni. “Mustveesse tuli juurde viis päästjat. Neli neist asusid pärast sisseastumiskatsete edukat sooritamist õppima Väike-Maarja Päästekoolis. Üks mees on juba Rakveres professionaalse päästjana töötanud,” rääkis   Lõuna Päästekeskuse Jõgevamaa päästepiirkonna juhataja Jüri Alandi. “Personalimured on nüüd hea lahenduse saanud, enamik uusi mehi elab ka ise Mustvee kandis,” lisas ta.

Alandi märkis, et  Väike-Maarja Päästekoolis jätkab haridusteed ka praegune Mustvee  päästja Marek Õim. “Temast saab  pärast kooli lõpetamist  spetsialist ning meeskonna vanem.”  

Jüri Alandi sõnul vajatakse üht päästjat juurde ka Põltsamaa ja Tabivere komandosse. “Sobivad kandidaadid on leitud  ja nad sooritavad peagi katsed Väike-Maarja Päästekooli sissesaamiseks. Katseteks on kehaliste võimete kontroll ja IQ- test. Järgmine päästjate koolitus algab Väike-Maarjas  tuleva aasta veebruaris.

Maakonnakeskuse Jõgeva päästekomando on täielikult komplekteeritud. Mais kasvas sealgi päästjate arv, sest tööle asusid mõned Palamuse komando liikmed,” ütles Jõgevamaa päästepiirkonna juht.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus