Mustvee on vihkamisest väsinud

Reedel pidid Mustvee 13-liikmelise linnavolikogu neli liiget  — Tatjana Kudina, Evdokia Abakanova, Anatolia Lunina ja Ignati Aganitš — taas kord umbusaldama Mustvee linnapead. Mati Kepile oleks see Mustvee linnapeana olnud esimene umbusaldus. Põhjuseks tõid umbusaldajad linnapea nõrka koostööd volikoguga.

Teisipäeva hommikul tulid toimetusse põlised Mustvee elanikud, kaasas väga murelik kiri. Kirja autorid tahtsid umbusaldajatele, aga ka kõikidele teistele Mustvee elanikele südamele panna, et pole vaja tõsta esikohale isiklikke ambitsioone, linna arengu huvides tuleb vaadata natukene kaugemale tulevikku.

Kirja kirjutajad väitsid, et nad ei taha enam ajalehtedest lugeda Mustveest kui kaklevast depressiivsest Eesti linnast. „Kui inimesed saaksid lugeda ka muud peale umbusalduse, kakluste ja kohtuskäimiste, siis võib-olla tuleksid nad ka parema meelega meie juurde puhkama, nädalavahetust veetma või sootuks ka siia elama. Mustvee on ju asukoha poolest väga ilus vaikne ja rahulik linn,” öeldi kirjas.

Umbusaldusavaldus jäi õnneks esitamata.

Vooremaa tegijad on veendunud, et Mustvee on väsinud vihkamisest, riidudest, lõpututest kohtuskäimistest. On vaja pöörata uus lehekülg linna ajaloos ja minna edasi. Algus on tehtud.

Ja see annab lootust, et ovaalse laua taga on võimalik omavahelised erimeelsused selgeks rääkida ilma suurema kärata. Tegelikult võitis ju ikkagi kaine mõistus.

28. märts 2009

blog comments powered by Disqus