Mustvee noored pidasid tulevikuplaane

Mustvees tegutseva MTÜ Noorteklubi Alter Ego kevadlaagris osales kümmekond noort. Laagri eestvedajaks oli Kalev Pärtelpoeg, kes on Mustvee noortejuht.

Kahe päeva jooksul toimusid ajurünnakud. Esimene suurem aruteluteema oli õpilasfirmad. Nende olemust ja tegevust tutvustas Jõgeva Ühisgümnaasiumi õpilane Kaubi Koch, kes eelmisel aastal oli õpilasfirma Ubos juhataja. Firma tootis riidest sussikotte.

Sisukas suvi

Kolmes töörühmas tegutsenud alteregolased leidsid õpilasfirmadele päris põnevaid ning omanäolisi tegevusalasid. Neist mitmeid saaks rakendada ka juba eeloleval suvel, näiteks giiditeenuste osutamine turistidele, suvelasteaed ning mitmesuguste (noorte)ürituste korraldamine.

Tänavu suvel on Mustvees plaanis mitmesuguseid üritusi. Tihedam periood on juuli alguses, mil leiavad aset veefestival ning linnapäev. Noorteklubigi lööb kaasa nii veefestivalil kui ka Mustvee linna päeva raames toimuval laadal.  Noored pakkusid välja mitu head ideed. Näiteks võimaluse korral saab veefestivalil isetehtud lennukitega lennata, õhtuprogrammiks kutsuksid aga noored esinema ühe tuntud eesti ansambli ning ka soojendusbändi. Tantsuõhtut jääks siiski lõpetama DJ.

Tegelema peaks ka ühiskondlikult kasuliku tööga

Laagri üks peamistest eesmärkidest oli koostada noorteklubi Alter Ego visioonid ning prioriteedid tulevikus. Selleks töötasid noored töögruppides välja oma nägemused, mis peaks ja mis võiks olla nende ideaalses noorteklubis. Kindlasti ei tohi sealt puududa muusikakeskus, teler, internetiühendusega arvuti, piljardilaud, kööginurk ja muudki. Kindlasti on vajalik koht õppimiseks ning puhkenurk.

Klubi liikmed tahaksid tegelda näitlemise, muusika ning tantsimisega. Näitlemise juures oleksid vajalikud nii teooria- kui praktikatunnid. Lisaks leidsid noored, et kindlasti peab tegelema ühiskondlikult kasuliku tööga.

Kohtumine noorpoliitikutega

Õhtu lõbusam, samas ka asjalik osa oli kohtumine ?reforminoortega?. Mustveesse sõitsid külla Reformierakonna noortekogu juhatuse esimees Reimo Nebokat ning peasekretär Kalle Palling. Noormehed tutvustasid noortekogu tegevusvaldkondi ning eesmärke ja rääkisid oma eelistest. Hiljem said laagrilised esitada külalistele ka küsimusi. Õhtu lõpetas disko ehk Reformparty. Tantsumuusikat mängis DJ Zwilling.

Informatiivne kodulehekülg

Reede hommikul toimus järjekordne suurem ajurünnak. Sedapuhku ei olnud teemaks üritused, vaid MTÜ Noorteklubi Alter Ego kodulehekülg. Kodulehekülg peaks olema atraktiivne nii alteregolastele kui ka teistele noortele üle Eesti. Noored leidsid, et koduleheküljel peaksid olema kindlasti uudised noorte tegemistest nii Mustvees kui ka mujal Eestis, fotod üritustelt, nii Alter Ego omadelt kui ka mujalt, kindlasti foorumid ning näiteks ka noorte amatöörfilmid. Samas ei puuduks leheküljelt ka noorteklubi puudutav üldinfo ning kohalik operatiivinfo, näiteks bussiajad.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus