Mustvee maantee ringristmikud ehitatakse ümber

Mustvee poolt Jõgevale sõitjad on kimpus teetöödega, nimelt ehitatakse ümber Jõgeva poolset ringristmikku ning inimesed ei mõista, miks sõiduradasid vähendatakse.


Toimetusse on pöördunud mitu nördinud liiklejat, inimesed on küll aru saanud, et tuleb sõita ajutiste märkide järgi, kuid kuidas ristmik välja hakkab nägema ja miks kaob teine sõidurada, sellest aru ei saada.

Maanteeameti kodulehel seisis, et Jõgeva-Mustvee maantee kilomeetritel 0,005-1,802 ja kilomeetritel 2,377-4,928 katte taastusremont algas mais ja lõpeb oktoobris. Antud lõigul on pikiroopad, kate on osaliselt lagunenud ning esineb vajumisi. Taastusremondiga paigaldatakse uus asfaltkiht ning ehitatakse ümber kaks ringristmikku.

Vooremaale on 14. aprillil ilmunud artiklis olukorda selgitanud maanteeameti lõuna regiooni ehitusvaldkonna juht Janar Taal. Tema sõnul ehitatakse töö käigus ümber raudteed ületava viadukti otstes olevad ringristmikud. Senise kahe sõiduraja asemel on mõlemal ristmikul edaspidi üks sõidurada. “Selle tõttu muutub ristmik veidi kitsamaks ning seda läbides on sõidukite kiirus väiksem ning seal on liiklemine ohutum,” märkis Taal.

Tööd Jõgeva-Mustvee maanteel kestavad oktoobrikuuni, kuid teed selle tõttu liikluseks kordagi ei suleta. “Mõistame, et raudtee jagab Jõgeva linna pooleks ning linnas pole mujalt võimalik autoga üle raudtee sõita, seega planeerime ehitustööd nii, et teed pole liikluseks sulgeda tarvis,” lisas Taal.

Veel kinnitas ta, et igal juhul püütakse teetööde juures arvestada ka kohaliku elu ja sündmustega.

Vooremaa toimetus püüab saada lisainfot ning annab siis ka oma lugejatele täpsemalt teada, mis ristmikel konkreetselt olema hakkab.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus