Mustvee linnavolinik tühjendas leheprahikotid keset linna jõe äärde

ETV saate Dilemma meeskond filmis 24. novembril Mustvees kirikuid. 23. detsembril eetris olnud saates räägiti nelja erineva usulahu peaaegu kõrvuti eksisteerivatest pühamutest. Kui operaator jäädvustas saate jaoks katteplaane, jäi talle silma ka autost musti prügikotte välja tõstev ja neid veidi eemal jõe äärde kõrkjatesse tühjendav mees, kes end kaameramehel segada ei lasknud.

Linnavolinik Ignati Aganit? ei eita oma tegu. Ta leiab, et korrastas linnas ühe parginurga, kus keegi enamasti lehti ei riisugi. Tugev tuul aga ajab lehed laiali ja nii jõuavad need igale poole aedadesse.

Soine ala, kuhu Aganit? lehed puistas, täidetakse tulevikus kruusa ja mullaga ning istutatakse sinna puud. Nii saab linn juurde veel ühe pargiosa.

Aganit? kinnitas, et küsis Mustvee kommunaalettevõtte Mustvee Teenus juhatajalt Sergei Uleksinilt, kuhu ta lehed peaks viima ja viimane viitas just kirikutagusele jõeäärsele alale. Uleksinit ei õnnestunud Vooremaa toimetusel esmaspäeval telefonitsi tabada.

Opositsioon nõuab ameti mahapanekut

Mustvee linnavolikogu liikme Evdokia Abakanova sõnul kirjutasid opositsioonisaadikud avalduse, et Aganit?i käitumist arutataks. Opositsiooni esindajad nõudsid Aganit?i lahkumist volikogu revisjonikomisjoni esimehe kohalt ja juhtisid volikogu liikmete tähelepanu sellele, et rahvaesindaja reostas linna. “Inimene, kes kiriku taha jõe äärde prahti veab, ei tohiks revisjonikomisjoni esimehe ametikohal tööd jätkata,” on Abakanova resoluutne.

Tema sõnul volikogu küll probleemi arutas, kuid mingisugusele otsusele ei jõutud ja Aganit? tagasi ei astunud. Abakanova kinnitusel oli eriti inetu, et Aganit? isegi ei vabandanud.</P>

Ignati Aganit? ütles, et Abakanova püüab talle kätte maksta, sest revisjonikomisjoni esimehena uuris ta Abakanova juhitava kultuurikeskuse rahaasju ja avastas rikkumisi.

“Nüüd püüab Abakanova mulle kätte maksta ja mustab mind,” väitis Aganit?.

Linnapea ei näe probleemi

Mustvee linnapea Gennadi Kulkov ei näe selles midagi hullu, et linnavolinik kiriku taha jõe äärde lehti maha kallas. “Me nagunii korrastame seda platsi koostöös keskkonnateenistuse ja pensionäride ühendusega. Platsile on juba viidud mulda ja liiva, samuti seda tasandatud ja kõrgemaks tehtud. Kevadel tuuakse veel mulda juurde ning kui tööd päris valmis saavad, näeb Mustvee kena välja,” kõneles linnapea.

Siiski möönis ta, et päris õige tegu jõe äärde lehtede toomine ei olnud. “Me juba arutasime seda probleemi volikogus, Aganit? lubas, et ta enam nii ei tee,” ütles Kulkov.

Linnapeana ei näe ta mingit põhjust, miks Aganit? peaks tagasi astuma.

Prügilani 6 kilomeetrit

Mustvee külje all Kasepää vallas on jäätmejaam, kuhu vald kavatseb kevadel rajada ka biolagunevate jäätmete platsi. Vallavanem Jüri Vooder kinnitas, et nii lehepraht kui ka niidetud hein on inimestele tõsiseks mureks. Loomi peetakse ümbruskonnas vähe ja suuremaid maid niites ning heina koristades pole seda sageli kuhugi panna.

Torma prügilani on Mustveest kuus kilomeetrit, sügisel maksis prügitonni ladustamine seal 250 krooni.

Vooremaa toimetust konsulteerinud haljastusasjatundjad ei pea Aganit?i käitumist väga valeks, sest ta vedas soise ala täiteks lehti, mis lagunemisel moodustavad huumuse. Nii saab aastate jooksul maapinda tõsta.

HELVE LAASIK
EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus