Mustvee linnaraamatukogus avati Oskar Lutsu tuba

Oskar Lutsu 130. sünniaastapäeva silmas pidades avati Mustvee linnaraamatukogus kirjaniku elule, loomingule ja ajastule pühendatud näitus.


Mustvee linnaraamatukogu direktori Laidi Zalekešina sõnul on vanaaegsed koolipingid, tindipott ja suled, Tootsi maakera ja mõned muud esemed näitusele toodud Oskar Lutsu Palamuse kihelkonnakoolimuuseumist, mis rekonstrueerimistööde tõttu suletakse. “Saime Arne Tegelmanniga kokkuleppele, et võime mõningaid eksponaate Lutsu toas kasutada.”

Vaadata on ka fotod Oskar Lutsust, tema pereliikmetest, erinevatel aastatel ilmunud “Kevaded”. Teatavasti möödub sügisel “Kevade” esmailmumisest 105 aastat. Telerist saab vaadata ka “Kevade” filmi,” rääkis näituse üks koostajaid, raamatukoguhoidja Anu Ots.

Et Oskar Lutsu isa oli kingsepp ja ta ise farmatseut, on välja pandud ka nendele ametimeestele kuulunud tööriistad. Need asjad ja palju muudki näituse eksponaatidest on pärit kollektsionäär Vello Otsa erakogust. Vaadata on ka 20. sajandi esimesest poolest pärinevad prillid ja prillitoos. Atraktiivsust lisavad ajaloohõngulises rõivastuses mannekeenid, kellega on võimalik koos pilti teha.

“Kogemusi ja mõtteid näituse sisustamiseks andis ülemöödunud aastal raamatukogus olnud, Eduard Vilde 150. sünniaastapäevale pühendatud, Vilde tuba,” rääkis Laidi Zalekešina. “Juba esimestel päevadel käis Vilde toas aktiivne tegevus. Usun, et ka Lutsu tuba ei hakka tühjana seisma. Esimesed klassid on juba ennast kirja pannud,” lisas ta.

Oskar Lutsu tuba jääb Mustvee linnaraamatukogus avatuks vähemalt pooleks aastaks.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus