Mustvee linnapäevadele saab lennata ka helikopteriga

Sel reedel ja laupäeval toimuvad 25. Mustvee linnapäevad, mis on pühendatud Mustveele linnaõiguste andmise 80. aastapäevale.


Mustvee kultuurikeskuse juhataja kohusetäitja Laidi Zalekešina märkis, et pidulikum toon antakse linnapäevade algusele reedel raamatuesitlusega. Sel päeval antakse üle ka kingitus linna noorimatele kodanikele – laste mänguväljak raamatukogu muinasjutupargis. „Tänu riigieelarve täiendamisele sai suurendada regionaalseid investeeringuid ning toetada erinevaid kolmanda sektori ja kodanikuühiskonna projekte. Täname väga vallavanemat Jüri Morozovit ja sotsiaaldemokraate selle kingituse eest,“ kiitis Zalekešina.

Õhtul toimub Peipsi lainete kohina saatel promenaadikontsert, kus esinevad Jazzi Zahharov ja Margus Kappel.

Tänavuste linnapäevade proosalisemaks eripäraks on teekorrastustööd linnas. „Mustvees käivad tõesti laiaulatuslikud remonditööd, peatänava remont on täies hoos ja seoses sellega peab varuma ehk natuke rohkem kannatust. Väikesed ummikud võivad tekkida foori taga seistes, aga loodame, et see ei tekita suuri ebameeldivusi. Tänavusi linnapäevi jääb meenutama seik, et Mustvee kesklinnas on foorid ega ole asfaltkatet. Liiklust on reguleerimas Kaitseliidu mehed. Linna saab sisse sõita kolmest suunast, natuke aeganõudvam on see Jõgeva poolt tulijatele, sest läbida on vaja kaks foori. Minu soovitus oleks linna siseneda Tartu ja Jõhvi poolt,“ selgitas Zalekešina.  

Tema sõnul saab tänavustele Mustvee linnapäevadele sõita ka Tallinnast helikopteriga ja õhtul samamoodi tagasi minna. „Hind on kokkuleppel. Ja terve päeva vältel on võimalus teha helikopterisõite Mustvee ja Peipsi kohal. Eelregistreerimine sõitudele käib. Samuti saab tulla Tartust lodjaga. Lodi Jõmmu teeb Peipsil sõite terve päeva ja uskuge mind, see on tõeline elamus!” kiitis Zalekešina.

Linnapäevade laada teenekas korraldaja Elle Palm ütles, et laadaala paikneb samas kohas, kus tavaliselt, ehitustööd seda ei sega. „Laadale on end kirja pannud väga paljud kauplejad, oleme registreerimise lõpetanud ning kahjuks laadapäeva hommikul registreerujatele meil enam kohta pakkuda ei ole. Ikka on müügil hea Peipsimaa kurk, sibul, küüslauk, kala, palju on meemüüjaid.  Väga rikkalik on sel aastal käsitööala ja taimetänav. Kuid meie laadal leiab ka palju n-ö Poola kaupa, meie laadalistele meeldib, et on lai valik ja seega ostetakse hästi. On palju Läti kauplejaid oma puidutoodete ja ehetega, müügil on küüliku- ja lambanahast tooteid, Gruusia veine ja maitseaineid, mitut sorti laadasinki ja -vorsti, erinevaid juustusid. Tooksin esile Kaitseliidu tehnika demonstratsiooni ja tuletõrjujate jõuproovi. Head Peipsimaa uhhaad pakub Lohusuu Lodjaselts,“ sõnas Palm. Kassisõber Zalekešina lisas, et kohal on ka Tartu Kassikaitse telk.

„Peipsi Folk toimub linnapäevade raames kuuendat korda. Tänavu tõstame esile oma linna taidlejaid. Esinevad naisansambel Rodnik, puhkpilliorkester ja neidude rahvatantsurühm Peipsi Piigad. Folgil astub veel üles rahvamuusikakollektiiv Tuustar. Peaesineja valime selle järgi, et ta folgile sobiks. Eelmisel aastal esinesid näiteks Kihnu Poisid, tänavu astuvad üles Untsakad,“ lausus Mustvee kultuurikeskuse rahvakultuurispetsialist Diana Siirak

Mustvee linnapäevade laupäevaõhtuse kontserdi sisustavad muusikud Anne Veski, Getter Jaani ning ansambel Terminaator eesotsas Jaagup Kreemiga. „Tippartistidega tehakse lepingud kaua aega ette, Eestimaal on juulikuu esinemistest tihe ja nad on kõik väga hõivatud. Ei saa need linnapäevad veel läbigi, kui juba mõtleme järgmise aasta esinejatele,” selgitas Siirak.

Zalekešina märkis, et Mustvee linnapäevade õhtuse kontserdi piletid on laadapäeval müügis kuni kella kolmeni hinnaga 10 eurot ja õhul kella seitsmest hinnaga 15 eurot. Traditsiooniliselt korraldab Mustvee linnapäevi kultuurikeskuse väikesearvuline naiskollektiiv. Heaks koostööpartneriks on Mustvee Linnavara. Mustvee linnapäevad avab Mustvee vallavanem Jüri Morozov, oma õnnistuse annab kirikuõpetaja Eenok Haamer.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus