Mustvee linnapäevad avavad Peipsi pealinna võlusid

Juba sel nädalavahetusel, 7.-8. juulil, on Mustvee linnapäevadel võimalik osa saada mitmete artistide kontsertidest, eestimaisele toidule ja käsitööle orienteeritud laadast ja sündmusega põimuvast II Peipsi Järvefestivalist, esimest korda on kohal Jõgevamaa Kodukandiühendus.


 Mustvee linnapäevade proloogiks on promenaadikontsert reede õhtul Peipsi järve kaldal, kus musitseerib Indrek Kalda koos poja Paul Kristjaniga. “Kontsert on kingituseks meie linna ja ümbruse elanikele ja kaugemalt tulijatele,” ütles Mustvee kultuurikeskuse juhataja kohusetäitja Laidi Zalekešina. “Ometi lisandub sel aastal heategevuslik külg – nimelt murdus tormituultes sadamas kasvanud vana paju ja langes ühele hiljuti promenaadile paigaldatud kaunile istumismajakesele. Majakese valmistajad lubasid nägusa istumiskoha restaureerida ja siinkohal on palve, et iga kontserdile tulija kasvõi ühe euro taskusse pistaks, et see siis heategevuslikku korjanduskasti lasta. Teeme koos head ja taastame meie järvemajakese,” ütles Zalekešina.

“Laupäevane rahvapidu Peipsi folk saab linnapäevadel teoks viiendat korda. Publiku ette astuvad Peipsiäärsed kultuurikollektiivid, külla tuleb ka vene rahvuskoor Rodnõe Napevõ Tallinnast. Peaesineja on aga ansambel Kihnu Poisid, nemad esinevad II Peipsi Järvefestivali raames Mustvee sadamasse saabuva lodja Jõmmu lael. Lodjaga saab teha Peipsil lõbusõite hiliste õhtutundideni,” rääkis kultuurikeskuse rahvakultuuri spetsialist Diana Siirak.

Mustvee linnapäevade laada ühe korraldaja Elle Palmi sõnul on tänavu müügile tulemas varasemast rohkemgi Peipsiäärset kaupa. “Tublisti on kalamüüjaid erinevate toodetega ja kohale on oodata ka rääbisega kauplejaid. Järve ääres on MTÜ Lohusuu Lodi eestvedamisel avatud Peipsi kalahoov, kus pakutakse maitsvat uhhaad. Kui ilm võimaldab, toob Lohusuu Lodi kohale ujuvsauna.”

Mõistagi ei puudu ka tomatid, kurgid, aed- ja köögiviljad, mesi. Selle kraami, lillede ja istikute jaoks on avatud Rohetänav, kus võimalik vaadata ja osta ka koduloomi. Näiteks teadaolevalt tuuakse laadale mõned kuked. Aga loomi saab linnapäeval veelgi näha. Nimelt on kultuurikeskuse laululava ees avatud miniloomaaed ja saab isegi pisikese ponikaarikuga sõita.

Palmi sõnul saabuvad seegi kord kaugemad kaupmehed Lätist. “Sooviksime, et kõik müüjad oleks laadale registreeritud enne linnapäevade algust,” ütles korraldaja.

Mustvee linnapäevadel on oma telgiga kohal ka Jõgevamaa kodukandi ühendus. “Eesmärk on tutvustada kodukandiliikumist võimalikult mitmekülgselt. Võtame kaasa väljapaneku meie seltside trükistest. Anname ülevaate Maapäeva ja Aasta küla teemadest, võimalusel näitame videoklippe maakondade aasta küladest. Samuti peaks valmis saama Pajusi valla teemaline video, mida võimalusel ka näitame. Loteriis võidab iga loos, on peauhinnaks osalemine külaliikumise Kodukant XII Maapäeval, tasutakse osalusmaks. Teised auhinnad on välja pannud seltsid,” ütles Jõgevamaa kodukandi ühenduse juhatuse liige Liia Lust.

“Seoses haldusreformiga tekkis mõte tutvustada külaseltside tegevust ka Jõgevamaa linnades, millest varsti saavad vallakeskused. Kahjuks on nii, et tegusad on enamasti ühed ja samad inimesed, mistõttu Jõgeva linnapäevadel ei olnud kellelgi juhatuse liikmetest lihtsalt aega telgiga välja tulla. Sama juhtub ka Põltsamaa linna päeval. Valik langes Mustvee linnapäevade kasuks,” lisas ta.

Laupäevaõhtusel kontserdil esinevad Koit Toome & band, Karl Madis ning ansambel Karavan ning Venemaa kunagine populaarne bänd Virus. Peeter Jõgioja tule- ja trummišõu tõotab tulla muljetavaldav. Öödiskol lahutab meelt DJ Virgo Kaaret ja pidu kestab hommikuni.

“Olime väga rõõmsad, et saame Mustvee linnapäevadel pakkuda ka võimalust sõita helikopteriga. Kahjuks ei õnnestunud helikopterifirmal tuua Soomest teist helikopterit ja juba väljareklaamitud ettevõtmine jääb ära. Aga järgmise aasta linnapäevaks 14. juuliks on meil kopter juba “lukku pandud”,” teatas Laidi Zalekešina.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus