Mustvee linnapäev tänavu veelgi huvitavam

Mustvee linnapäeval, mis peetakse laupäeval,  21. juulil, on võimalik  perega terve päev mõnusalt linnas veeta, käies vahepeal ka korra Kasepääl. Uute üritustena on tänavu plaanis motošõu ja heategevusloterii.

Mustvee kultuurikeskuse juhataja Ilona Vaagen kinnitas, et ürituste toimumiseks on leitud mitmed uued paigad, mis teevad linnapäeva huvitavamaks. Kasutada on tunduvalt suurem territoorium kui kunagi varem. Päeva aitab koos hoida päevajuht.  

Heategevusloterii peavõit – perepakett spaas

Laupäeval korraldataval heategevusloteriil on  peavõitudeks  Toila spaa päevapakett perele termides ning Vudila mängumaa 50-eurone kinkekaart. Samuti on loteriid toetanud paljud ettevõtjad nii Mustveest kui ka mujalt. Loteriipileti ostnud aitavad Mustvee noortekeskusse vajalikku inventari soetada. Kõik noortekeskuses kaasa löövad inimesed on loteriipileteid müümas. Loterii peavõitude omanikud selguvad kell 16.

Mustvee linnapäeva traditsiooniline üritus on laat, ilma milleta keegi vaevalt seda päeva üldse ette kujutada oskabki. Ilona Vaageni kinnitusel tuleb laat samas kohas, kus see oli ka mullu. Laat on  seekord ilma piletita, registreerinud müüjaid on praeguseks kokku juba üle seitsmekümne ja kauplejaid lisandub iga päevaga üha juurde.

Mustvee kultuurikeskuse tehnilise töötaja Tarvo Leoni eestvedamisel toimub tänavu bussijaama platsil Äksi motoklubi  pooletunnine motošõu. Niisugust vaatemängu pole Mustvee linnapäevadel varem korraldatud.

Mustvee vabatahtlikud järvepäästjad eesotsas Kaupo Kaasikuga korraldavad aga kalapüügivõistluse “Peipsi ahven”. Start antakse hommikul kell 7 Mustvee sadamas. Kella 14.30ks on selge, kellel seekord kõige rohkem kalaõnne oli. 

Teatrietendused nii Mustvees kui Kasepääl

Heategevusloteriile sponsoreid otsides selgus, et Vudila mängumaalt ollakse valmis tulema ka Mustveesse lapsi lõbustama. “Neil on kaasas batuudid. Lapsed saavad joonistada ja neil jätkub Vudila mängumaal tegevust päris pikaks ajaks,” rääkis Vaagen.

Veel annab lastele etenduse Viljandi laste- ja noorteteater “Reki”, programmi nimeks on “Täna teeme teatrit”.

Kindlasti on kohal näomaalijad ja jäätisebuss ning toimumata ei jää  traditsiooniline minijalgpalliturniir, mida korraldab Jaan Rahuküla.

Linnapäeval astuvad rahva ette nii Palamuse valla kui ka Mustvee linna taidlejad. Kell 12 saab nautida Tanja Mihhailova kontserti.

Heameelt teeb kultuurijuhile seegi, et Mustvee linnapäev jõuab ka Kasepääle. Nimelt toimub Kasepää vallas 21. juuli õhtul kell 18 etendus “Igavene rändur”. Teatritükki esitab Seasaare näitemänguselts. Kasepää vald paneb käima teatribussi, mis jõuab Mustveesse kella 17ks ning kogub sõitasoovijad bussi. Kõik viiakse ilma rahata Kasepääle etendusele. Kasepää valla poolsed korraldajad on omakorda lubanud, et kui inimesi on rohkem kui üks bussitäis, siis sõidab buss teist korda. Pärast umbes poolteist tundi kestvat etendust viib buss taas inimesed Mustveesse tagasi.

Seejärel on veel veidi aega õhtuse kontserdini, kus astub lavale Smilers, kelle soojendusbändiks on vene rahvusest noortest koosnev Olgaklyosh. Bänd pakub kuulajatele pop-rokki ja diskoklassikat.

Mustvee inimesed loodavad, et ilmataat nende linnapäeva soosib. Igatahes prognoosid on optimistlikud.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus