Mustvee linnaelanike ootused

Kas meie linnaelanikud, lasteaia töötajad ja linnajuhid ei unista sellest, et meie linna lapsed käiksid iga päev kaunis lasteaias, kus nii lapsed kui ka täiskasvanud end hästi saaksid tunda? LASTE MAJAS, mis on ehitatud nii, et väike inimene tunneks ennast seal täisväärtuslikuna! Kus õppevahendid on terved, korralikud ja kaasaegsed ning neid on piisavalt. Kus mänguasju on palju, need on ilusad ja arendavad ning neid on igas vanuses poistele ja tüdrukutele.

Kas meie linnaelanikud, lasteaia töötajad ja linnajuhid ei unista sellest, et meie linnas oleks lastele maja, kus ruumid oleksid avarad, sisustus lastepärane, toolid, lauad ja voodid vastaksid laste pikkusele ning oleksid uued ja ilusad?

Unistuste õpetajad

Me soovime, et õpetajaabid, kokad, majahoidjad oleksid selles toredas majas lastesõbralikud, alati abivalmis, viisakad ja tähelepanelikud. Me soovime, et meie laste kõrval oleksid suurte professionaalsete oskustega loovad inimesed ? ÕPETAJAD ?, kes on rahulikud ja tasakaalukad, laia silmaringiga ning suurte teadmiste ja kogemustega. Et nad tunneksid oma tööd ja teeksid seda mõnuga, et nad näeksid maailma laste silmade läbi, kuuleksid laste kõrvade kaudu, tunneksid pisikese inimese südame kaudu. Ja valmistaksid lapsi kooliminekuks hästi ette.

Olen täiesti nõus Raplamaa lasteaiajuhatajatega, et see saab kindlasti olema nii, kui:

·       õpetajatel ei ole vaja muretseda elu pisiasjade pärast, sest neil jätkub raha toidu, riiete, elektri ja kütte eest tasumiseks;

·       õpetajad saavad käia koos töökaaslastega ekskursioonidel, teatris, korraldada ühiseid pereüritusi;

·       õpetajad on eneses kindlad, sest nad täiendavad pidevalt oma teadmisi-oskusi kursustel, õpivad pidevalt uusi meetodeid, didaktikaid;

·       õpetajad saavad väga hästi läbi nende lastevanematega, kelle lapsed lasteaias käivad, sest nad tunnevad ennast vajalikuna ja kasulikuna ning neid tunnustatakse ja väärtustatakse.

Raha pole peamine

Te küsite, kuidas see kõik võimalik on? Raha ei ole ju… On võimalik, sest MUSTVEE LASTEAED asub MUSTVEE LINNAS, kus väärtustatakse iga last, iga inimest. Linnas, kus linna uus juhtkond tunneb huvi lasteaias toimuva vastu, aitab kaasa laste arendamisele nii nõu, koostöö kui ka vahenditega ning tunnistab tõsiasja, et lapse arengule aluse panemine on tähtis ja väga oluline ning et koolieelne ettevalmistus lasteaias on vajalik kõigile lastele. Linnavalitsuse juhid tunnustavad, kiidavad ja peavad meeles oma linna töötajaid, kui nad on oma töö hästi teinud, midagi silmatorkavat korda saatnud, midagi vahvat läbi viinud. Neil on aega käia asutustes ja kohtuda töötajatega, arutada maja arengu võimalusi ja vajadusi.

        Nii ilusad unistused on meil kõigil! Ja kõige toredam on unistuse juures see, et unistus võib täituda! On vaja teha vaid samm, teine, kolmas… Alustame meie ka kohe! Ärgem kartkem aeglaselt kasvada, kartkem seisma jääda! Seda kõike on vaja meie laste pärast ja meie endi tuleviku nimel.

Õnnitlen lasteaiaõpetajaid õpetajate päeva puhul ja soovin, et teie vaim ei väsiks! Jätkugu teil kannatlikkust, mõistmist ja soojust südamesse, tehes üht raskemat tööd ? kasvatades ja õpetades väikest inimest.

TATJANA ?UKUROVA,
Mustvee lasteaia juhataja

blog comments powered by Disqus