Mustvee linna päevaga tähistatakse kahte juubelit

 

Tänavu 13. juulil peetav Mustvee linna päev on pühendatud selle paiga esmamainimise 520. ja linnaks kuulutamise 75. aastapäevale.

Korraldustoimkonna esimehe, kultuurikeskuse ja linnaraamatukogu juhataja Laidi Zalekešina sõnul tähistatakse juubelit kultuuri- ja spordisündmustega ning pakutakse linnarahvale ja külalistele ka mitmesugust meelelahutust.

“Mustvee linna päevad algavad hommikul kell 7 kalapüügivõistlusega “Peipsi ahven”. Kultuurikeskuses esitletakse Leonid Mihhailovi raamatut “Peipsi-Pihkva järve asulad” ja avatakse fotonäitus “Mustvee läbi aegade”. Kindlasti muudab meie linna huvitavamaks ja turistidele ligitõmbavamaks National Geographicu  akna avamine Peipsi järve ääres,” rääkis juubeliürituste peakorraldaja Laidi Zalekešina. “Traditsiooniliselt toimub ka laat, kuhu on eriti oodatud kodupõldude saadused, käsitöötooted ning Peipsi kala. Registreerimine laadale on juba alanud,” lisas ta.

“Linnapäeva pidulik avatseremoonia toimub keskpäeval. Kultuuriprogrammi sisustavad võistlustantsijad Agneta Pukk ja Karl Gutmann “Revalia” tantsukoolist, Dani-Nicole Kuusk ja Aleksei Kartašov tantsuklubist “Stiil”, trio Andrei Kononov, Valetina Tohioja ja Nelli Proškina,  telesaatest Perepidu tuntuks saanud Koortside pereansambel Tabivere vallast Koogi külast, linna isetegevuslased ning ansambel “Iris””. Õhtul teeb muusikat ansambel “2 Quick Start” ja pidu lõpeb ilutulestiku ja öödiskoga,” kirjeldas Zalekešina pidupäeva programmi.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus