Mustvee linn sai kaks uut aukodanikku

Linnapea Gennadi Kulkovi sõnul on Maria Firsoval märkimisväärsed teened selles, et Mustvee Vanausuliste kogudus töötab ning seal toimuvad igal pühapäeval jumalateenistused.
“Kauaaegse luterliku kiriku õpetaja Eenok Haameri teene on muuhulgas ka see, et Mustvee linna peetakse Euroopa Liidus üheks tolerantsemaks linnaks,” ütles Mustvee linnapea Gennadi Kulkov.
Tema sõnul on Eenok Haameril kirikuõpetajana  head suhted ka kõigi teiste Mustvees tegutsevate kogutustega. Teatavasti tegutseb alla 2000-elanikuga Mustvee linnas viis erinevat kogudust.
Eenok Haamer on Mustvee kogudust teeninud juba 42 aastat, lisaks sellele teenib ta Lohusuu, Maarja-Magdaleena ning Tartu Soome kogudust. Eenok Haamer on ka enda loodud erakooli Tartu Teoloogia Akadeemia rektor ja õppejõud. Hijuti sai 70-aastane teeneks vaimulik titulaarpraosti aunimetuse, lisaks temale on EELK Konsistooriumi kõrge tänu ja tunnustuse osaliseks saanud vaid kaks inimest.
Aukodanikele antakse tunnistused  ja rinnamärgid  Mustvee  üle jaanilaupäeval. Aukodanikule omistataval  märgil on  Mustvee vapp ja sõna “aukodanik.”
 Mustvee linnavolikogu   kinnitatatud  linna  aukodaniku statuudi järgi võib Mustvee linna aukodanikuks saada iga inimene, kellel  on  silmapaistvaid teeneid Mustvee  haridus-, kultuuri- või majanduselus. 

Mustvees selgitati aukodanikud teist aastat. Eelmisel aastal omistati  linna  aukodaniku tiitlid puhkpilliorkestri dirigendile Valter  Jaanusele ning  staazikale pedagoogile Sergei Lizinile.
EVA KLAAS

 

blog comments powered by Disqus