Mustvee kultuurikeskuses selgusid “Laulukarussellile” pääsejad

Möödunud laupäeval Mustvee kultuurikeskuses peetud “Laulukarusselli” Jõgevamaa vooru lõppkontserdil valiti välja lasteaia- ja koolilapsed, kes esindavad meie maakonda ETV samanimelises saates.

Nooremast vanuserühmast sai õiguse telepubliku ette tulla Grete Anier Tabivere huvikoolist (juhendaja Kadri Savva), keskmisest Margit Miks Põltsamaa ühisgümnaasiumist (juhendaja Meeli Nõmme) ja vanemast Imre Nõmm Pala koolist (juhendaja Ave-Maria Sild).

Žüriisse kuulusid Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli klassikalise laulu osakonna juhataja Vivian Kallaste,  Vanemuise teatri ooperisolisti Maria Kallaste ning Mäetaguse rahvamaja juhataja Mare Taar. Nende kinnitusel oli konkurents tihe.  

Mustvee kontserti juhtis Alatskivilt pärit näitleja Alo Kurvits, kes sissejuhatuseks tunnistas, et tallegi meeldib muusika väga. Nooremas vanuserühmas parimaks tunnistatud Tabivere lasteaiatüdruk Grete Anier  esitas Anu Röömeli  “Väikese pausi laulu”. “Kui kuulsin, et lähen “Laulukarussellile ” pääsemiseks võistlema, hakkas see laul mulle kohe meeldima, ” lausus Grete. Teda klaveril saatnud  Tabivere huvikooli lauluõpetaja Kadri Savva sõnul pani  väike artist laulu kogu oma emotsionaalsuse ning suutis ennast kokku võtta isegi vaatamata komistamisele lavatrepil.  “Kadri on väga ilus ja tore õpetaja,” iseloomustas  Grete omakorda juhendajat.

Noorema vanuserühma kõige noorem esineja oli Mustvee lasteaiatüdruk Ade-Lee Soosaar. “Rõõm oli kuulda ilusat laulu sümpaates esituses. Küllap Ade-Lee edaspidi ka esinemisjulgust kogub,” lisasid tüdrukule kaasa elanud vanaema ja vanaisa Aado ja Koidula Soosaar Saare vallast Ruskavere külast.

Keskmises rühmas esikoha pälvinud Põltsamaa ühisgümnaasiumi õpilase Margit Miksi esituses kõlas “Lohe lennutamise laul”. Tema juhendaja, muusikaõpetaja Meeli Nõmme sõnul on Margit tõeliselt muusikaalne tüdruk, kes ei mõelnud pikalt, millist laulu võistlusel laulda. “Nüüd on tarvis välja valida kaks laulu  teleesinemiseks ja hakata neid varakult õppima,”   lausus pedagoog. Meeli Nõmme sõnul on “Laulukarusselli” Jõgevamaa voorus edukalt esinenud ka Margiti vend.

Keskmises vanuserühmas tõstis žürii esile ka Jõgeva laulupoisi Oskar Sääritsa esitatud Silvia Soro laulu “Politsei rock”. Oskar oli oma isa Aimuri abiga kinnitanud esinemissärgile politsei embleemid ja võtnud kaasa ka mängukäerauad.

“Kas tulevikus soovin saada lauljaks või politseinikuks, pole veel teada,” ütles Oskar.

Vanemas vanuserühmas tunnistati parimaks Pala kooli õpilane Imre Nõmm, kes esitas laulu “Eesti keeles”. Selle laulu viisi  autor on Imre juhendaja Ave-Maria Sild  ja sõnad on loonud muusikaõpetaja isa Heino Sild.

“Eesti keel on meie rahva ilus emakeel ja mulle koolis ka üheks lemmikaineks,” lausus Imre. “Hingestatud ja ilmeka esinemisega oskas Imre laulu mõtte publikuni tuua,” kiitis oma õpilast Ave-Maria Sild. Möödunud aastal võitis Imre omas vanuserühmas ka Palal toimunud “Laulukarusselli” võistluse ning ka siis oli juhendajaks Ave-Maria Sild.

„“Laulukarusselli” Jõgevamaa lõppkontsert oli elamusterohke kultuurisündmus tugeva konkurentsiga. See tõestab laste lauluhuvi ja juhendajate head tööd. Telesaatesse minejaid oli üsna raske välja valida. Mõnikordi soovinuks telesse saata kaks lauljat ühest vanuserühmast, kuid see pole võimalik. Parimatest parimad valisime siis välja kõlava hääle, musikaalsuse, lava- ja publikutunnetuse järgi,” ütles Vivian Kallaste.

Üllatusesinejana laulis kontserdi lõpus ka näitleja Alo Kurvits.

“Laulukarusselli” Jõgevamaa lõppkontserdi korraldamist toetasid Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp, Jõgevamaa Omavalitsuste Liit, Jõgeva maavalitsus ja Mustvee kultuurikeskus.  

Laulukarusselli Jõgevamaa lõppkontserdil osalesid

Noorem vanuserühm (kolme- kuni seitsmeaastased)

Jõgeva  linn

Madis Pihl, õpetaja Merike Siirak

Mustvee  linn

Ade-Lee Soosaar, õpetaja Janika Romanovitš

Põltsamaa linn

Pärtel Enok, õpetaja Tiia Kaeramaa

Kasepää vald

Raido Tooming, õpetaja Diana Hints

Palamuse vald

Kertu Kull, õpetaja Maire Tamm

Tabivere vald

Grete Anier,  õpetaja Kadri Savva

Torma vald

Annamai Sepper, õpetaja Diana Hints

Saare vald

Meribel Raamets, õpetaja Ene Raamets

Pajusi vald

Keidi Lepiste, õpetaja Merle Nisu

Põltsamaa vald

Lisete Saar, õpetaja Liia Aun

Keskmine vanuserühm (kaheksa- kuni kümneaastased)

Jõgeva linn

Oskar Säärits, õpetaja Riina Lind

Mustvee  linn

Marleen Simson, õpetaja Reet Pappe

Põltsamaa linn

Margit Miks, õpetaja Meeli Nõmme

Palamuse vald

Jan Raudsepp, õpetaja Luule Toome

Tabivere vald

Karl Kurs, õpetaja Triin Saariste

Pajusi vald

Keito Lepiste, õpetaja Merle Nisu

Põltsamaa vald

Viktoria Eistre, õpetaja Nele Kaev

Saare vald

Melissa Maasing, õpetaja Anneli Tamm

Pala vald

Meribel Tarto, õpetaja Ave-Maria Sild

Jõgeva vald

Birgit Pihlak, õpetaja Maire Baida

Torma Vald

Cätryn Carolin Viitak, õpetaja Vairi Niinep

Vanem vanuserühm (üheteistkümne- kuni kolmeteistkümneaastased)

Jõgeva  linn

Joosep Katt, õpetaja Merike Katt

Mustvee  linn

Janeli Romanovitš, õpetaja Janika Romanovitš

Põltsamaa linn

Helena Stroom, õpetaja Meeli Nõmme

Palamuse vald

Kaisa Kütt, õpetaja Luule Toome

Tabivere vald

Anete Koll,  õpetaja Kadri Savva

Põltsamaa vald

Eve-Liis Kees, õpetaja Nele Kaev

Saare vald

Kati Kallas, õpetaja Heveli Ivask

Pala vald

Imre Nõmm, õpetaja Ave-Maria Sild

Jõgeva vald

Kairin Tammel, õpetaja Maire Baida

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus