Mustvee kultuurikeskuses oli esietendus

Möödunud reedel esietendus Mustvee kultuurikeskuses Noorte Teatrikoja Peeglike muinasjutuline näidend  “Täheke”. Mängisid kooliõpilased nii eesti- kui venekeelsetest peredest.  

Mustvee kultuurikeskuse kunstilise juhi ja noortetrupi  juhendaja Valentina Jazõkova sõnul oli osalisi näidendis paarkümmend. “Peategelane, kuuenda klassi õpilane Diana Grinkina, samuti teised osalised elasid oma rolli sisse ja mängisid hästi. Tantsuoskused võimaldasid lavastusse sisse  tuua karaktertantsud.  Näidend jutustab aga Tähekesest, kes tahtis leida kohta elus, olla kellelegi kasulik. Ta otsustas laskuda taevast alla metsa, kus teda ootasid mitmed seiklused, rääkis Jazõkova.

Suurte dekoratsioonide asemel kasutati lavastuses slaide. Pildid suurel ekraanil saatsid nii näitlejaid kui ka pealtvaatajaid tähistaevast alla, rohelisse metsa, sohu. “Mustvee kultuurikeskuse valgus- ja helitehnika võimaldab meil eksperimenteerida,” lisas  näitetrupi juhendaja.  

Soov leida oma koht elus

Näidend lõppes saksa kirjaniku ja filosoofi Goethe tsitaadiga, mille luges ette Valentina Jazõkova: “Geenius on see, kes teab oma saatust!”

““Tähekesega” on külalisetendusele minna keeruline, sest lavastus on tehtud ennekõike Mustvee kultuurikeskuses mängimiseks. Võimalik, et etendame seda veel ka oma saalis,” märkis kultuurikeskuse kunstiline juht, kelle juhendamisel õpivad noored näitlejad tundma draamakunsti aluseid, harjutavad etüüde, rollimängu, pantomiimi, improviseerimist.

“Näitemänguga tegelemine on suurepärane võimalus lõimuda. Peeglikeses osalevad lapsed nii eesti- kui ka venekeelsetest peredest,” ütles Mustvee kultuurikeskuse juhataja kohusetäitja Laidi Zalekešina. 

Jaanipäevaks vabaõhuetendus

Valentina Jazõkova rääkis sellestki, et MTÜ Mustvee Noorteklubi Alter Ego, mille juhatuse liige ta on, kirjutas projekti Peeglikese teatrikoolituseks.

“Pakume noortele kaks nädalat intensiivset teatrikoolitust, kaasates õpingutesse selle ala spetsialiste. Koolitus lõpeb 22. juunil vabaõhuetendusega, mis põhineb jaanipäeva kombestikul. Projekti raames õmmeldakse lastele eesti rahvarõivad ja soetatakse saatjamikrofonid, mida saavad edaspidi oma üritustel kasutada ka Mustvee koolide ja lasteaedade lapsed,” rääkis Valentina Jazõkova.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus