Mustvee kultuurikeskuse lasteringide lõpupidu oli eriliselt esinejaterohke

Mustvee kultuurikeskuses peetud lasteringide hooaja lõpupeol esinesid erinevas vanuses ja mitmete kultuurihuvidega poisid ja tüdrukud. Lasteringides osalejate arv on märkimisväärselt suurenenud.

Mustvee kultuurikeskuse juhataja kohusetäitja Laidi Zalekešina sõnul on lasteringide hooaja lõpupidu hiljuti alguse saanud traditsioon. “Varem lõpetasime hooaja kogu maja kollektiivide lõpupeoga. Et viimasel aastal on aga lasteringide arv suurenenud, oleme hakanud nendele eraldi lõpupidusid korraldama,” lisas ta.

“Kõik lastekollektiivid olid etteasteteks pühendunult ette valmistanud. Iseäranis rõõmu teeb aga Liina Abrami juhendamisel tegutsev neidude rahvatantsurühm Peipsi Piigad, loodud alles 2015. aastal, kuid silmapaistvalt hästi edasi jõudnud. Nii lunastati pääse noorte laulu- ja tantsupeole “Mina jään”. Ühes väikeses Eesti linnas 12liikmelise neidude rühma kokkusaamine on igati väärikas ettevõtmine,” märkis Zalekešina.

Noorimaks lastekollektiiviks on Ruth Lehise juhendamisel tegutsev hääleseade- ja laulustuudio. Selles tegutseb ka noorim, nelja-aastane isetegevuslane.

Publiku ette astusid laste teatrikoda “Peeglike”, juhendaja Valentina Jazõkova, võistlustantsuring Stiil, juhendaja Hele Siilak ning tantsu- ja võimlemisring Reliis, juhendaja Julia Artjušenkova,” rääkis kultuurikeskuse juhataja kohusetäitja.

Meeleoluka õhtu lõpetas väga emotsionaalne ühine etteaste , kus astusid üles kõik taidlejad. “Kultuurikeskusele ja juhendajatele sai osaks publiku soe vastuvõtt ja ülivõrdes tänusõnad lahkudes. Nii palju lapsi, kui praegu käib meie lasteringides, lähiajast ei mäleta. Meie majas töötavad suurepärased ringijuhid, kes käivad Tartust, Tormast jne. Ühele väiksele kohale on see suur vedamine,” tõdes Zalekešina.

Mustvee kultuurikeskuse lasteringides tegeleb oma hobidega lapsi ka Peipsi pealinnast kaugemalt. “Minu tütar Kaisa käib siin õppimas võistlustantsu, koolitus on väga heal tasemel. Mõistagi tuleb lapse osalemiseks huvihariduses kasuks perekeskne toetav suhtumine. Nii sõidutab Kaisat Mustveesse tantsuringi meie nooruslik ja vahva vanaema Marju Kõre,” ütles Torma vallas, Lilastvere külas, elav lapsevanem Ülvi Nool.

Kõikide laste esinemine Mustvees pakkus aga tõeliselt nauditavat vaatemängu. Kaasa sai elada temperamentsele ja märkimisväärselt keerulise tehnikaga võimlemisele, kaunile ja väärikale rahvatantsule, südantliigutavale ja selgelt väljendatud laulule, näitlejameisterlikkusele pürgivale teatritrupile “Peeglike”.

“Arvestades eesti ja vene kogukonna laste osalemist ühistes huvialaringides on põhjust Mustvee kultuurikeskust nimetada lausa integratsioonipaleeks,” lausus ta.

Ehk areneb aga tulevikus koostöö selles suunas, et mõnigi Mustvee või Jõgeva ringijuht hakkab juhendamas käima ka Tormas,” lausus Nool.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus