Mustvee kultuurikeskuse juhatajaks määrati Nadežda Borissova

Kolme poolt- ja kahe vastuhäälega määrati teisipäeva õhtul Mustvee kultuurikeskuse juhatajaks Nadežda Borissova.

Mustvee kultuurikeskuse juhataja konkursil osales Vooremaa toimetusele teadaolevalt kolm kandidaati. Kedagi neist vestlusele ei kutsutud, sest vestlusvooru polnudki. Vastne juhataja asus kohe ka kolmapäeval, 31. juulil tööle. Nadežda Borissova peab oluliseks kaasata kultuuriellu võimalikult erinevaid vanuse- ja huvirühmi ning arvestada sündmuste korraldamisel Peipsimaa omapära ja traditsioone.

 

Tehti ettepanek kandideerida

Nadežda Borissova märkis, et talle tehti ettepanek kandideerida Mustvee kultuurikeskuse juhatajaks. Otsustasin kandideerida, sest olen ise pärit Mustvee kandist ka tunnen siinseid olusid,” rääkis ta. Enda sõnul peab Borissova oluliseks muuta paikkonna kultuurielu huvitavaks ja kaasakiskuvaks nii nooremate kui ka vanemate põlvkondade jaoks ja pakkuda võimalusi vaba aja veetmiseks ja isetegevuseks nii Eesti kui ka Vene kogukonna liikmetele.

“Kindlasti pakub inspiratsiooni kultuuritööks Peipsi-äärne ajalugu ja kultuuripärand, sest rahvakultuur on kultuurielu üks väärikamaid osi,” lausus ta.

Komisjoni, kes kandideerijate hulgast Mustvee kultuurikeskusele juhataja valisid, kuulusid Mustvee abilinnapea Aleksandr Apolinsky, linnavalitsuse liikmed Ignati Aganitš ja Eha Raja ning linnavalitsuse sotsiaalnõunik Anneli Kaasik ja linnavolikogu liige Tatjana Kudina.

Konkursikomisjoni liige Iganti Aganits toetas Nadežda Borissova saamist Mustvee kultuurikeskuse juhatajaks. “Loodan, et ta muudab Mustvee kultuurielu senisest veelgi mitmekülgsemaks ja hoolitseb selle eest, et kultuurikeskuse saal ja teisedki ruumid oleks pidevalt täidetud nii esinejate kui ka pealtvaatajatega. Igati vajalik on püüda kutsuda Mustveesse tunnustatud artiste nii Eestist kui ka välisriikidest.”

 

Nadežda Borissova võttis kultuurikeskuse üle selle asutuse juhataja kohusetäitjalt Laidi Zalekešinalt, kes oli ametis tänavu 1. märtsist.

Eelmine Mustvee kultuurijuht Ville Kell vabastati ametist tänavu 28. veebruaril.

 

Linna kultuuritöötajate pöördumist ei peetud millekski

Vooremaal ei õnnestunud eilse päeva jooksul abilinnapealt Aleksandr Apolinskylt uue kultuurijuhi valimise kohta kommentaari saada. Linnapea Max Kaur on 5. augustini haiguslehel.

Toimetusele on teada, et uut kultuurijuhti Nadežda Borissovat esitleti kultuurikeskuse töötajatele juba 4. juuli hommikul. Kui kultuuritöötajad küsisid abilinnapea Apolinskylt, milleks neile uus juhataja kohusetäitja, kui koostöö praeguse kohusetäitjaga sujub, ei osatud nende küsimustele vastata.

Selle peale saatsid Mustvee kultuuritöötajad linnavolikogu esinaisele Marianne Kivimurd-Tarelkinale, linnapeale Max Maurile ja abilinnapea Aleksandr Apolinskyle pöördumise, milles nad palusid luba jätkata Laidi Zalekešina juhtimisel.

Kultuuritöötajad ei saanud aru, milleks peab lõhkuma toimivat meeskonda ning tekitada majja uusi pingeid kohaliku kultuurielu tasandil. Nad tuletasid meelde, et võitluses, mis peetakse kultuurimaastikul, pole võitjaid. On vaid solvunud, haavatud, kultuuritegemisest võõrduvad inimesed. Lisaks ei tee see head Mustvee linna mainele lähemal ega kaugemal.

Kultuuritöötajad rõhutasid oma pöördumises, et ainus, mida nad vajavad, on rahu ja toetus, et saaks areneda nii kohalik taidluskultuur (nii eesti kui vene rahvakultuur).

Sellele pöördumisele pole senini keegi vastanud.

JAAN LUKAS

 

Kes on Nadežda Borissova

*Sündinud 1954. aastal

*Lõpetanud Mustvee II Keskkooli (praegune Mustvee vene gümnaasium)

*Moskva Kunstiinstituudist sai kunstnik-disaineri kutse

*Borissova on juhtinud Jõgeval slaavi kultuuriühingut “Vera, Nadežda, Ljubov” ja kandideerinud riigikogusse Vene Erakond Eestis nimekirjas

blog comments powered by Disqus