Mustvee kultuurikeskus pidas sünnipäeva

Reede õhtul tähistas Mustvee kultuurikeskus oma 55. sünnipäeva piduliku kontserdiga. Laval käis enamik majas tegutsevaid lastekollektiive.


Praegu käib kultuurikeskuse ringides umbes 150 inimest. Lähemat tutvustamist ei vaja Mustvee puhkpilliorkester, naisansambel Rodnik, Stiili tantsuklubi võistlustantsijad ja veel mitmed kollektiivid.

Majas tegutseb raamatukogu, keldrikorrusele kolis kaalumuuseum, saalis näidatakse filme, teatrid toovad n-ö koju kätte külalisetendusi. On olemas tervisetuba ning galeriis on pidevalt üleval uued näitused. Väga populaarne on ka taaskasutuskeskus.

Mustvee kultuurikeskuse praegune hoone ehitati aastatel 1957 – 1961. 1961. aasta 11. veebruaril toimuski hoones avakontsert, kus esinesid puhkpilliorkester, tantsijad, lauljad, segakoor, külalised Tudulinnast. Kohal oli Tallinnfilmi meeskond, kes Mustveele tähtsa sündmuse ka filmilindile jäädvustas. Hiljem näidati kultuurimaja avakontserti Eesti ringvaates.

1881. aastal asutati Mustvees muusika- ja mänguselts “Sõprus”. Sinna olid koondunud enamasti eestlased, venelasi oli seltsis üsna vähe. Seltsi esimeheks sai Martin Stahlberg.

1883. aasta 20.veebruaril mängis “Sõprus” esimest korda näitemängu “Nujnni kosjakaup” ja “Muru-Miku meelehaigus”. Etendus võeti kenasti vastu. Sissetulek läks asutatava raamatukogu heaks. Seltsi ruumid olid kuni 1920. aastateni teemajas – täpselt sealsamas, kuhu 1961. aastal ehitati Mustvee kultuurimaja. Nii võime tõdeda, et Mustvee kultuurielu on edendatud kogu aeg ühes kohas.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus