Mustvee koolide direktorina alustab Marianne Kivimurd-Tarelkina

Endine Mustvee koolide direktor Aarne Piirimäe avaldas soovi ametist lahkuda juunikuu lõpust. Uueks juhiks saab Marianne Kivimurd-Tarelkina, kes on varem Mustvee gümnaasiumi juhtinud.


„Meil oli vabanenud ametikoht, olime sunnitud välja kuulutama konkursi ja moodustama konkursikomisjoni,“ ütles Mustvee valla haridus- ja noorsootöö nõunik Raivo Vadi. Vestlusele kutsuti kolm kandidaati ja valituks osutus Marianne Kivimurd-Tarelkina.

„Marianne Kivimurd-Tarelkinal on eelnev kooli juhtimise kogemus ja samuti haridusministeeriumis töötamise kogemus,“ selgitas Vadi valiku tagamaid. „Ta on kohalik inimene. Olemata osa kogukonnast, on raske seda tööd teha. Meil on kogemusi kaugelt käivate direktoritega, nad kipuvad väsima. Ja see on ka mõistetav, kui pead iga päev pikalt sõitma, siis see nii ongi. Ka rääkis Marianne Kivimurd-Tarelkina kasuks asjaolu, et ta on varem mõlemas koolis töötanud. Ühes direktorina ja teises õpetajana,“ lisas Vadi.

Uue direktori kavasid kommenteerides lisas Mustvee haridus- ja noorsootöö nõunik, et põhjapanevaid muutusi veel kavandama ei hakatud, sest alles eelmisel nädalal kinnitas vallavalitsus uue ajutise hariduskomisjoni, mille peaeesmärgiks on valla hariduselu korralduse mudeli väljatöötamine. „Uuel juhil ei ole esialgu midagi kardinaalset kavas, vaatame valda tervikuna ja jätkame tihedas koostöös,“ nentis Vadi.

Marianne Kivimurd-Tarelkina tegutses Mustvee gümnaasiumi direktorina kaheksa ja pool aastat. Pärast seda on ta töötanud karjäärinõustaja, haridusministeeriumi välishindamise eksperdi ja TÜ Narva kolledži õpetajakoolituse programmijuhina.

Uus direktor näeb Mustvee koole toimivate haridusasutustena, mille suurimad väljakutsed on just töökeskkondade vallas. Enda sõnul jätkab ta peaaegu samast kohast, kus neli ja pool aastat tagasi lõpetas.

„Mustvee kahe kooli koostegutsemisest kas ühe asutusena või ühtse juhtimise all räägiti juba enne valdade liitmist,“ ütles Kivimurd-Tarelkina. „Ilmselt rääkis minu kui kandidaadi kasuks, et mu nägemus kahe kooli arengust ühtis enam-vähem valla omaga,“ ütles ta. „Tekkiv kool pakub endiselt haridust mõlemas keeles ja lapsevanematele jääb võimalus valida, mis keelses klassis nende lapsed õppima hakkavad,“ rõhutas uus direktor.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus