Mustvee konstaablijaoskonna vanem sai teeneteristi hõbemedali

Siseminister autasustas Mustvee piirkonna politseijaoskonna vanemat, komissar Andrus Väitsi politsei teeneteristi hõbemedaliga. Komissar Väits jäi talle antud autasust rääkides tagasihoidlikuks, öeldes, et medali on ära teeninud terve Mustvee konstaablijaoskonna kollektiiv.

 

Andrus Väits on politseiametnikuna töötanud üheksateist aastat ning kogu oma karjääri jooksul on tema tööpiirkonnaks olnud Mustvee. Enne politseisse tööle asumist oli ta kaks aastat tööl  piirivalveametis. Varem on ta saanud autasu kümne, viieteistkümne ja kahekümne politseis töötatud aasta eest, kuid tänavu üle antud medal annetati talle just nimelt teenistusalaste ülesannete laitmatu täitmise eest.

Komissar Väits tunnistas, et selline au ja tunnustus tuli talle ootamatult, ta hindab seda väga kõrgelt ja et talle omistatud teeneteristi hõbemedali on ära teeninud terve Mustvee politseijaoskond, kus lisaks temale töötab veel kaks piirkonna konstaablit ning üks spetsialist. “Meie kollektiiv on arvuliselt väike, kuid tubli ning kõik on andnud oma tööülesannete täitmisel parima,” lisas Väits.

Mustvee konstaablijaoskonna hallata on peamiselt Mustvee linn ja Kasepää vald. Sageli tuleb tegelda ka Saare ja Torma vallas toimuvaga. Tavalisemad juhtumid, millega Andrus Väits ja tema kolleegid tegelema peavad, on vargused, joobes peaga toime pandud seaduserikkumised ning lõhkumised. Tööpuudust Väitsi sõnul neil pole, kuid samas lisas ta, et ülemäärast rabelemist ja raskeid kuritegusid ka õnneks tihti ette ei tule.

Veel hindab ta väga kõrgelt koostööd piirivalveametnikega, kes päris mitmel korral on politseinikele abikäe ulatanud. Seni on koostöö küll olnud ühepoolne, sest piirivalvureil pole politseinike abi veel tarvis läinud.

Politsei- ja piirivalveameti aastapäevaga langes tänavu kokku ka viimase aja üks suuremaid politseiskandaale Eestis, mille tagajärjel astus teiste hulgas tagasi ka politsei peadirektor Raivo Küüt.

 Väits ning lisas, et nüüd tuleb igal politseiametnikul tegelda ametkonna hea nime taastamisega. “Üldiselt saavad inimesed aru, et kõik Eesti politseinikud ei olnud selle asjaga seotud ja ei hakka neile määratud rikkumisi selle sündmuse taustal ka massiliselt vaidlustama. Ega politseinikud ei arva ju samamoodi, et kõik autojuhid on ühesugused ja rikuvad seadust,” lisas ta.

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus