Mustvee kaubanduskeskuse ja bussijaama uksed on valla

Eelmisel neljapäeval täienes Mustvee kesklinn suure ja uhke kaubanduskeskusega. Kultuurikeskuse vastas avati kauplusehoone, kuhu mahuvad ka bussijaam ja tualetid, ruumid apteegi, Eesti Posti, Ergo Kindlustuse ja lillemüüjate jaoks.

“Olen väga rõõmus, et lõpuks on ka Mustvees üks suur pood ja palju kaupa ning siia pääseb lapsevankriga sisse. Varem tuli beebitoitu, pamperseid ja muud lastekaupa minna ostma Tartusse, kus valik suurem ja mõni kaup odavam,” tundis vastavatud kaubamajast esimese ostu teinud Anna Blinnikova rahulolu.

“Väikese linna jaoks on sellise kaubanduskeskuse avamine palju tähtsam sündmus kui mõnes suuremas kohas järjekordse marketi või “säästuka” lisandumine. Ja nüüd on meil ka bussijaam ja vajalikud “kabinetid” meestele, naistele ja invaliididele, kuhu oma hädaga minna saab. Uhkem värk kui Jõgeval,” lisas mustveelane Fjodor.

Temale kingiti esimese ostu puhul purk õlut. Esimesele viiesajale ostjale tegigi Jõgeva Majandusühistu (JMÜ) üllatuse: kingituseks jagati jäätist, limonaadi, õlut, lastele aga kaisukarusid. Maitsta sai ka komme, Pae Pagari küpsiseid, kringleid ning Pere Leiva ja Eesti Pagari poolt kingituseks toodud torte.

Tund enne, kui Mustvee linnapea Mati Kepp ja JMÜ nõukogu esimees Heino Ilves kaubamaja peaukse eest lindi läbi lõikasid, peeti kaubanduskeskuses Konsum piduhetk. Suursündmuse puhul tänati ehitajat, projekteerijaid,   majandusühistu ettevõtlikke juhte ja teisi asjaosalisi ning sooviti kaupluse töötajatele ja juhatajale Imbi Madissonile edu ja jõudu. Tervitusi ja tunnustusi ning häid soove jagasid Eesti Tarbijate Keskühistu, Elva, Järva, Lihula ja Põltsamaa majandusühistu, Mustvee koolide, SEB panga esindajad, Jõgeva maavanem Aivar Kokk, Mustvee linnapea ja volikogu esimees jpt.

Mustvee enam kui 1500 ruutmeetri suurune ärihoone läks koos sisustusega maksma üle 28 miljoni krooni. “Kaupluse avapäeva esimesel tunnil tehti 227 ostu maksumusega 27 000 krooni. Kuigi esimesel päeval avasime kaubanduskeskuse alles keskpäeval (muidu on see iga päev lahti kella 8 – 23), jõuti sooritada 1604 ostu, kassadesse laekus 209 000 krooni. Pühapäeva õhtuks oli uues Konsumis tehtud 6655 ostu ja müüdud ligemale 900 000 krooni eest 5244 toodet. See on isegi suurem kui Jõgeva Kaubahalli keskmine käive,” võrdles JMÜ juhatuse esimees Toomas Vahur viie müügipäeva majandusnäitajaid.

Temalegi tuli üllatusena, et Peipsi järve ääres kujunes  üheks hästi minevaks kaubaks Norrast toodud kala.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus